Wisła pierwsza, Lew drugi

Wisła pierwsza, Lew drugi - Zdjęcie główne

Jak na razie doskonale w klasie okręgowej radzą sobie Wisła Borek Wielkopolski i Lew Pogorzela. Drużyny powiatu gostyńskiego w środę zanotowały kolejne zwycięstwa w sezonie 2018/2019.

Wisła w drugiej kolejce udała się do Czempinia. Początek spotkania nie zapowiadał wysokiej wygranej gości, bo pierwszy gola zdobył Helios. Wisła już przed przerwą odrobiła straty z nawiązką, a w drugiej połowie zdobyła kolejne trzy bramki i wysoko wygrała 1 : 5. W równie dobrym humorze z meczu wyjazdowego wracali piłkarze Lwa Pogorzela. Lew pokonał GKS Włoszakowice 1 : 4. - Długo nie mogliśmy trafić do bramki przeciwnika. Zawodników ofensywnych wyręczył w 35. minucie Mateusz Kiubiak - powiedział po meczu trener Lwa Pogorzela Michał Roszak. Wisła i Lew mają po sześć punktów, jednak to drużyna z Borku Wielkopolskiego ma lepszy bilans bramkowy i prowadzi w klasie okręgowej. Sześć punktów ma jeszcze Rydzyniak Rydzyna, który pokonał w Pudliszkach Zjednoczonych 1 : 2. - Wydawało się, że to spotkanie zakończy się remisem, jednak w końcówce goście zdobyli zwycięską bramkę. Uważam, że na tle Rydzyniaka nasza młodzież zaprezentowała się dobrze - mówił po meczu trener Zjednoczonych Andrzej Lokś. Pierwsze punkty w tym sezonie zdobył Piast Poniec. Po golach Krzysztofa Karcha i Dawida Skiby drużyna Grzegorza Posikaty wygrała z Dębem Kębłowo 1 : 2.

GKS Włoszakowice – Lew Pogorzela 1 : 4 (0 : 3)
0 : 1 – Mateusz Kubiak (35’)
0 : 2 – Adam Staszewski (43’)
0 : 3 – Maciej Krystkowiak (45’)
0 : 4 – Adam Staszewski (55’)
1 : 4 – (73’)
Lew: Szuba - Stachowiak (65' Mik. Curyk), Ciesielski (75' Pluta), Wawrocki, Kubiak, Łopaczyk (60' Mierzwicki), Niedźwiedź, Ptak (60' Mazurek), Krystkowiak (70' Manuszak), Staszewski, Ziembiński (85' Krzyżaniak)

Zjednoczeni Pudliszki – 4P4S Rydzyniak Rydzyna 1 : 2 (0 : 1)
0 : 1 – (24’)
1 : 1 – Mateusz Andrzejewski (66’)
1 : 2 – (85’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga - Baranowski (82' Idziak), Andrzejewski, P. Bzdęga, Głoskiewicz, Kołak (56' Pajkert), Nowak, Ratajczak (57' Płoszajczak), Szwarczyński, Wojciechowski, Wolsztyniak (80' P. Pazoła)

Dąb Kębłowo – Piast Poniec 1 : 2 (1 : 0)
1 : 0 – (35’)
1 : 1 – Krzysztof Karch (61’)
1 : 2 – Dawid Skiba (77’)
Piast: Maćkowiak – Berger, Woliński, Klimasz, Offert, Giera, Matecki (75’ Skiba), Dorociak (85’ Rodewald), Chwaliszewski, Karch, Biernacki

Helios Czempiń - Wisła Borek Wlkp. 1 : 5 (1 : 2)
1 : 0 – (13’)
1 : 1 - Dawid Robak (24')
1 : 2 - Marcin Tomczak (38')
1 : 3 - Krzysztof Konieczny (56')
1 : 4 – Krzysztof Konieczny (74')
1 : 5 - Maciej Grzemski (85')
Wisła: Kędzia - Kędziora, Juskowiak, Sz. Andrzejczak (46' Gawroński), P. Gościniak, Galusik, Grzemski, Robak (36' Dopierała), Kasprzak (83' Piasecki), Konieczny, Tomczak (75' B. Gościniak)