Wisła traci dystans do lidera

Wisła traci dystans do lidera - Zdjęcie główne

Drugiej z rzędu porażki na własnym boiska doznała Wisła Borek Wielkopolski. W niedzielę drużyna Tomasza Gawrońskiego uległa Gromowi Czacz 0 : 1. Goście zdobyli zwycięską bramkę w 68. minucie spotkania. - Zagraliśmy słaby mecz. Potrzebujemy pewnej wygranej, żeby wrócić do gry z rundy jesiennej - powiedział trener Wisły Borek Wielkopolski. Po porażce w 19. kolejce leszczyńskiej klasy okręgowej Wisła traci do lidera z Wolsztyna już pięć punktów.

Smaku goryczy porażki nie poznali jeszcze wiosną piłkarze Leszka Krzyżostaniaka, choć trzeba przyznać, że w meczu z Tęczą-Osa Osieczna zanosiło się, że punkty nie zostaną z Poniecu. Po 63. minutach goście prowadzili 2 : 0. Sygnał do odrabiania strat dał cztery minuty później Maciej Bujak. – Od początku spotkania mieliśmy przewagę, jednak w pierwszej części pojedynku do sytuacji bramkowej nie potrafiliśmy dojść. Po przerwie mieliśmy ruszyć, ale ruszyliśmy do tyłu. Straciliśmy drugą bramkę. Dopiero jak zdobyliśmy gola kontaktowego, to grało nam się łatwiej. Przeciwnik chyba opadł trochę z sił i to nam ułatwiło zadanie – powiedział po meczu trener Piasta Poniec.
Punkt do swojego dorobku dopisali piłkarze Lwa Pogorzela. Drużyna Michała Roszaka dwa razy obejmowała prowadzenie w meczu z Heliosem Czempiń, jednak za każdym razem pozwalała przeciwnikowi odrobić straty. - W pierwszej połowie graliśmy pod wiatr, więc nie było łatwo. Prezentowaliśmy się jednak dobrze. Po godzinie gry dało się zauważyć, że zaczyna brakować nam sił. Jest to niestety efekt tego jak trenujemy i jak przebiegały nasze przygotowania zimą – powiedział po meczu trener Lwa Pogorzela.
Po zwycięstwie na inaugurację z GKS-em Włoszakowice trzy kolejne mecze przegrali piłkarze z Pudliszek. W niedzielę Zjednoczeni ulegli na wyjeździe Sparcie Miejska Górka 0 : 4. - Gospodarze wygrali zasłużenie. Znów zawaliliśmy pierwsze dwie bramki. To były prezenty z naszej strony. Przed nami mecz z Wroniawami i nie wyobrażam sobie, że w tym spotkaniu nie zdobędziemy trzech punktów  – powiedział trener Zjednoczonych Pudliszki Dariusz Olejniczak.

Piast Poniec – Tęcza-Osa Osieczna 4 : 2 (0 : 1)
0 : 1 – (21’)
0 : 2 – (63’)
1 : 2 – Maciej Bujak (67’)
2 : 2 – Marcin Dawidziak (75’)
3 : 2 – Wojciech Alejski (78’)
4 : 2 – Wojciech Alejski (90+1)
Piast: Banaszak – Ramota, Klimasz, Dorociak, Stachowiak, Bujak, Matecki, Maj (46’ Szumny), Nowak (55’ Szafraniak), Dawidziak, Alejski

Lew Pogorzela – Helios Czempiń 2 : 2 (0 : 0)