Wisła wygrała w derbach

Wisła wygrała w derbach - Zdjęcie główne

W 14. kolejce klasy okręgowej Wisła Borek Wielkopolski podejmowała na własnym boisku w derbach powiatu gostyńskiego Piasta Poniec. Będąca w bardzo dobrej dyspozycji w rundzie jesiennej Wisła nie pozwoliła sobie odebrać punktów.

Do przerwy był remis 1 : 1. W drugiej połowie gospodarze potwierdzili, że zasłużenie zajmują miejsce w czołówce klasy okręgowej. Wiślacy zdobyli trzy gole i wygrali 4 : 1. Wisła pozostaje na drugim miejscu w tabeli, bo kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopisał też Lew Pogorzela. Zespół Michała Roszaka pokonał na wyjeździe Sarnowiankę Sarnowa 4 : 0. Zdobyczą bramkową podzielili się Maciej Krystkowiak i Adam Staszewski. Cenne zwycięstwo na własnym boisku odnieśli też Zjednoczeni Pudliszki. W sobotę zespół prowadzony przez Tomasza Antkowiaka i Romana Gronowskiego pokonał 1 : 0 Brenewię Wijewo. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Wolsztyniak.

Sarnowianka Sarnowa – Lew Pogorzela 0 : 4 (0 : 2)
0 : 1 – Maciej Krystkowiak (27’)
0 : 2 – Maciej Krystkowiak (32’)
0 : 3 – Adam Staszewski (68’)
0 : 4 – Adam Staszewski – z rzutu karnego (82’)
Lew: Szuba (85’ Andrzejewski) – Stachowiak, Mik. Curyk, Mierzwicki, Mich. Curyk (70’ Dorczyk), Krystkowiak, Staszewski, Mazurek, Ciesielski (75’ Manuszak), Łopaczyk (85’ Krzyżaniak), Wawrocki

Wisła Borek Wlkp. – Piast Poniec 4 : 1 (1 : 1)
1 : 0 - Patryk Marciniszyn (16’)
1 : 1 – Tomasz Szumny (44’)
2 : 1 – Szymon Andrzejczak (53’)
3 : 1 – Dawid Robak (77’)
4 : 1 – Krzysztof Konieczny (88’)
Wisła: Kędzia – Kędziora (84’ Dopierała), Juskowiak, Sz. Andrzejczak, P. Gościniak (89’ D. Andrzejczak), Galusik (78’ Kasprzak), Grzemski (90’ Ł. Andrzejczak), Andrzejewski (55’ C. Tomczak), K. Konieczny, Marciniszyn, Robak (82’ Piasecki).
Piast: Banaszak - Ramota, Klimasz (87' Maj), Woliński, Berger (90' Rodewald), Chwaliszewski, Dorociak, Matecki, Szumny, Karch, Szczepaniak (78' Szafraniak)

Zjednoczeni Pudliszki – Brenewia Wijewo 1 : 0 (1 : 0)
1 : 0 – Bartosz Wolsztyniak (63')
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Nowak, Głoskiewicz, Biderman, P. Bzdęga, B. Wolsztyniak (79' Nawrocik), Pajkert (75' Kołak), Baranowski (73' Wojciechowski), Józefiak, Paszek (89' Idziak), Kurasiak