Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Właściciel kontrabandy sam zgłosił się na policję. Szybko stanął przed sądem

› Z policji 9 miesięcy temu    12.05.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Podejrzany zgłosił się na policję 9 maja. Decyzja o tymczasowym aresztowaniu zapadła na posiedzeniu sądu dzień późniejGostyń. Podejrzany zgłosił się na policję 9 maja. Decyzja o tymczasowym aresztowaniu zapadła na posiedzeniu sądu dzień później fot. Bogdan Bujak

Sąd Rejonowy w Gostyniu przychylił się do wniosku miejscowej prokuratury o zastosowanie  środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 38-letniego mieszkańca Gostynia podejrzewanego o udział w przestępstwem akcyzowym. Na mężczyźnie ciąży zarzut paserstwa akcyzowego z artykułu 65 Kodeksu Karno-Skarbowego, za który w tym konkretny przypadku grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku - więcej o sprawie czytaj TUTAJ.

Na posiedzeniu w piątek, 10 maja prokurator rejonowy Jacek Masztalerz wniosek o tymczasowy areszt na 3 miesiące argumentował w szczególności obawą matactwa ze strony podejrzanego, gdyby pozostawał on na wolności.

- Nie przesądzając w kwestii odpowiedzialności karnej podejrzanego, niewątpliwe zgromadzony do tej pory materiał dowodowy jest wystarczający do stwierdzenia wysokiego prawdopodobieństwa, iż dopuścił się zarzucanego mu czynu. Wskazują na to zebrane do tej pory dowody, w szczególności odnaleziony na posesji w Krzemieniewie susz tytoniowy, a także wyjaśnienia samego oskarżonego - tłumaczyła sędzia Karolina Nowaczyk wydając swoją decyzję.

Ponadto w uzasadnieniu sędzina podniosła kwestie „konieczności podjęcia szeregu dodatkowych czynności zmierzających do ustalenia pochodzenia nielegalnego suszu tytoniowego, docelowego jego miejsca przeznaczenia, rynku, na który miał trafić, osób uczestniczących w dostarczeniu go do miejsce jego ujawnienia, a także faktycznej roli oskarżonego w przestępczym procederze”.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a tymczasowy areszt ma zapobiec wpływaniu 38-latka na prawidłowy tok postępowania.

- Dodatkowo uwzględniając ilość i wartość zabezpieczonego suszu tytoniowego, w przypadku uznania podejrzanego za winnego zarzucanego mu czynu orzeczona zostanie kara bezwzględnego pozbawienia wolności, która to okoliczność też może motywować podejrzanego do podejmowania działań utrudniających organom ścigania zebranie materiału dowodowego i pełne wyjaśnienie okoliczności sprawy - tłumaczyła K. Nowaczyk.

W trakcie posiedzenie podejrzany przyznał się do zarzucany mu czynów. Wyraźnie zaznaczył jednak, że zgłosił się na policję dobrowolnie.

Decyzja gostyńskiego sądu o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na 3 miesiące nie jest prawomocna. 38-letniego mężczyznę przetransportowano do aresztu śledczego w Rawiczu. 

Przeczytaj także: jego plany przekreśliła ciężka choroba - zobacz, jak możesz pomóc Damianowi


 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~
  9 miesięcy temu ocena: 100%  2
  _______ |######| |######| |######| |######| _______
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sixa
  9 miesięcy temu ocena: 83%  1
  [...] do Wora
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji