Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wpadł do zbiornika, wyciągali go strażacy

› Aktualności› Na sygnale 3 miesiące temu    9.07.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Akcja ratunkowa w Kuczynie Akcja ratunkowa w Kuczynie  fot. OSP Krobia

Wpadł do dołu i nie potrafił się z niego wydostać. Właściciel nieruchomości poprosił o pomoc. Zwierzę odzyskało wolność.

 

Dzisiaj po godzinie 12. w Kuczynie (gm. Krobia) interweniowali strażacy ochotnicy. Mały dzik wpadł do dołu (zbiornika, w którym kiedyś znajdowała się woda, wykorzystywana do podlewania upraw rolnych) na terenie jednego z gospodarstw. Właściciel nieruchomości powiadomił o „znalezisku” Urząd Miejski w Krobi.

- Skontaktowaliśmy się z kołem łowieckim, a także z powiatowym lekarzem weterynarii, który podjechał na miejsce i lustrował całą sytuację – mówi Adam Sarbinowski z krobskiego urzędu, jednocześnie strażak OSP.

Właściciel nieruchomości informował druhów, że wczoraj wieczorem dzika jeszcze tam nie było. Musiał wpaść do dołu w nocy lub dziś rano. Zwierze było trochę wymęczone, ale nie było większych problemów z jego złapaniem. Osuszono je (w dole znajdowała się niewielka ilość wody) i zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii - wypuszczono na wolność.

Właściciele nieruchomości z jednej strony wykazali się empatią i nie zostawili zwierzęcia na pastwę losu, a z drugiej – zadbali o jego bezpieczeństwo, powiadamiając odpowiednie służby.

- Postąpili jak najbardziej słusznie. W tym roku jeszcze nie mieliśmy interwencji dotyczącej dzików, ale zdarzały się inne, związane z dziko żyjącymi zwierzętami: ptakami, czy bezdomnymi kotami. W naszą służbę wpisana jest pomoc nie tylko ludziom, ale także zwierzętom – mówi A. Sarbinowski.

Czytaj także: Ktoś zaprószył ogień? Paliły się baloty i zboże.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!