R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wygrał tylko Sokół. Piast stracił pierwsze miejsce

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 15 dni temu    2.09.2019
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
Zjednoczeni Pudliszki - Sokół Kaszczor 2 : 2Zjednoczeni Pudliszki - Sokół Kaszczor 2 : 2 fot. S. Hajduk

Piast Poniec stracił pierwsze miejsce w klasie okręgowej gr. 5. W wyjazdowym spotkaniu dotychczasowy lider zremisował z Heliosem Czempiń 1 : 1. W Czempiniu do 81. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasy gry drużynę Andrzeja Loksia na prowadzenie wyprowadził Marcin Dawidziak. Wydawało się w tym momencie, że Piast wygra i pozostanie na pierwszym miejscu w tabeli. Goście nie utrzymali korzystnego wyniku. Helios doprowadził do remisu w 90. minucie. Z przebiegu gry z remisu można być zadowolonym. Jednak w sytuacji, gdy w 81. minucie obejmujesz prowadzenie, to trzeba taki wynik utrzymać do końca spotkania – powiedział po meczu trener Piasta. Po czwartej kolejce Piast ma dziesięć punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Na trzecią pozycję awansował Sokół Chwałkowo. Zespół Sławomira Gintowta wygrał z Dębem Kębłowo 2 : 1, a zwycięskiego gola przyjezdni zdobyli w doliczonym czasie gry. - Wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Graliśmy jednak do końca i zdobyliśmy trzy punkty - powiedział trener beniaminka klasy okręgowej. Na pierwszą wygraną wciąż czekają kibice Zjednoczonych. W sobotę zespół z Pudliszek podejmował Sokoła Kaszczor. Gospodarze dwa razy obejmowali prowadzenie, jednak kompletu punktów nie zdobyli. Mecz zakończył się remisem 2 : 2. Trzeciej porażki w sezonie doznała Wisła Borek Wielkopolski. W wyjazdowym spotkaniu Wisły pierwszy gol padł w 68. minucie. WKS Witaszyce objął prowadzenie, jednak Wisła szybko odpowiedziała bramką Piotra Piaseckiego. Końcówka należała do gospodarzy, którzy zasłużenie wygrali 4 : 1. – Nie mieliśmy w tym spotkaniu wiele do powiedzenia. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopisywało nam szczęście. Na bramkę z rzutu karnego odpowiedzieliśmy golem i należało się skupić na obronie tego wyniku. Niepotrzebnie się odkryliśmy. Byliśmy o klasę słabsi w tym meczu i zasłużenie przegraliśmy – powiedział po meczu trener Wisły Borek Wielkopolski Tomasz Gawroński.

Dwa karne. Dwie bramki gospodarzy, a był remis! Jak to?