Wygrane Zjednoczonych i Krobianki. Wisła nie grała

Wygrane Zjednoczonych i Krobianki. Wisła nie grała - Zdjęcie główne

Trzy punkty zainkasowali w meczu wyjazdowym z Dębem Kębłowo piłkarze Zjednoczonych Pudliszki. Dla drużyny Andrzeja Loksia był to już siódmy mecz bez porażki. O trzy punkty wzbogaciła się Krobianka Krobia, która pokonała u siebie Tęczę-Osa Osieczna 2 : 0. Ze względu na zalane boisko meczu w Miejskiej Górce nie rozegrała Wisła Borek Wielkopolski.

W pojedynku z ostatnim w tabeli Dębem Kębłowo Zjednoczeni wygrali 1 : 4. Jak przyznał po meczu trener gości Andrzej Lokś mecz mógł się ułożyć inaczej. - Zanim zdobyliśmy bramkę, gospodarze mieli trzy sytuacje bramkowe. Gdyby je wykorzystali, różnie dalej mogło być. Wypunktowaliśmy przeciwnika w pierwszej połowie - powiedział trener Zjednoczonych. Goście do przerwy prowadzili 0 : 2. Gospodarze zdobyli bramkę kontaktową w 49. minucie. Na moment nerwowo zrobiło się w szeregach Zjednoczonych. Od 54. minuty gościom grało się już łatwiej, bo gola zdobył Daniel Paszek, który wykorzystał zagranie Remigiusza Jerszyńskiego. - Moim zdaniem Dąb Kębłowo swoją grą zasługuje na wyższe miejsce niż obecnie zajmuje. To fajny zespół, ale jak pokazało dzisiejsze spotkanie brakuje im skuteczności - powiedział trener Zjednoczonych Andrzej Lokś.

Do drugiej połowy na bramki w meczu z Tęczą-Osa Osieczna musieli czekać kibice w Krobi. Zespół Sławomira Gintowta posiadał przewagę od początku tego pojedynku, ale nie potrafił tego udokumentować zdobyciem bramki. - Już w pierwszej minucie mogliśmy objąć prowadzenie. Ten gol znacznie ułatwiłby nam grę. Przeciwnik musiałby się "otworzyć" - powiedział trener Krobianki. W 48. minucie sposób na bramkarza gości znalazł Jakub Chwaliszewski, a chwilę później wynik spotkania ustalił Krystian Jędryczka. - Praktycznie nie schodziliśmy z połowy przeciwnika. Goście bronili się całym zespołem i nie mogliśmy się przebić przez ich defensywę w pierwszej połowie - powiedział trener Sławomir Gintowt.

Krobianka Krobia - Tęcza-Osa Osieczna 2 : 0 (0 : 0)
1 : 0 - Jakub Chwaliszewski (46')
2 : 0 - Krystian Jędryczka (55')
Krobianka: Dembski - Mikołajczak, Naskręt, Knapp, Kluczyk, Szpurka, M. Urbański, Malcherek (75' Lada), Kędziora (80' Baranowski), Chwaliszewski, Jędryczka

Dąb Kębłowo - Zjednoczeni Pudliszki 1 : 4 (0 : 2)
0 : 1 - Remigiusz Jerszyński (19')
0 : 2 - Sławomir Głoskiewicz (42')
1 : 2 - (49')