Wykorzystał nieobecność wielkiego rywala

Wykorzystał nieobecność wielkiego rywala - Zdjęcie główne

Pawel Olijnyk zwyciężył w 35 Jubileuszowym Ogólnopolskim Biegu imienia błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Piaskach. Drugi na mecie był krajan zwycięzcy Dmitrij Musiiatchenko, a trzeci Szymon Krawczyk z Leszna. Ogółem do pokonywania 10-kilometrowej trasy przystąpiło ponad 300 zawodników.

Triumfator imprezy, który po raz trzeci stanął na starcie piaskowskiego biegu przyznaje, że nie wie, jak potoczyłaby się rywalizacja, gdyby pobiegł jeden z jego największych rywali - gostyniak  Adam Nowicki.

– To mocny zawodnik, zwyciężał w dwóch poprzednich latach. Ciężko jest z nim wygrać – komentuje Pawel Olijnyk.

Wśród kobiet całe podium zajęły reprezentantki naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Białorusinka Katsiaryna Ptashuk o 7 sekund wyprzedziła Ukrainkę Olenę Kytytcia oraz o 20 jej rodaczkę Swietlanę Olinjuk.

Jak co roku, zmaganiom na 10 kilometrów towarzyszył szereg innych biegów. Tradycyjny już Bieg dla Zdrowia, czyli honorowa runda wokół stadionu wszystkich uczestników Bieg Przedszkolaków z piaskowskich przedszkoli czy Mały Bieg młodzieży szkolnej.

Więcej czytaj w najbliższym wydaniu "Życia Gostynia".