Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wystraszyłem się, jak zobaczyłem w oknie ciężarówkę

› Wypadki 10 miesięcy temu    27.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
Kolizja na skrzyżowaniu przy rondzie Czarnego Legionu w GostyniuKolizja na skrzyżowaniu przy rondzie Czarnego Legionu w Gostyniu fot. A. Fajczyk

Przez blisko 20 minut zakorkowane było skrzyżowanie przy rondzie Czarnego Legionu w Gostyniu (w ciągu krajowej „dwunastki”). Samochód ciężarowy MAN, wyjeżdżając z ronda, najechał na samochód osobowy. Nie było osób rannych.


Zastęp gostyńskich strażaków, wracając z innego zdarzenia w Gostyniu - CZYTAJ TUTAJ (przed godziną 16:00) trafił na korek na rondzie Czarnego Legionu. Na ul. Powstańców Wlkp. było zamieszanie, można było przypuszczać, że coś się stało.

- Po rozpoznaniu sytuacji okazało się, że tuż za skrzyżowaniem, na moście na ul. Powstańców Wlkp. ciężarówka jest praktycznie „sklejona” z osobówką. Nie było wiadomo, jak to się stało - informował asp. sztab. Przemysław Janicki z KP PSP w Gostyniu.
  

Kierowcy pojazdów chodzili o własnych siłach, żaden nie potrzebował pomocy medycznej. - Nie ruszaliśmy samochodów. Pozostawiliśmy tę kwestię policji, do ustalenia szczegółów zdarzenia - mówi Przemysław Janicki.
Kiedy na miejsce dotarli policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP w Gostyniu, nakazali kierowcom usunięcie samochodów z drogi, aby przestały blokować ruch na DK 12. Strażacy szybko usunęli szkło z jezdni. Później policjanci podjęli czynności, aby ustalić, jak doszło do kolizji. A jak to widział kierowca osobowego renault?

- Wjeżdżałem z Brzezia w kierunku miasta, od ulicy Strzeleckiej. Skręciłem w Powstańców Wlkp., byłem już na prostym odcinku, na moście, kiedy kierowca ciężarówki uderzył w tył samochodu, zahaczył i okręcił auto. Nie wiedziałem, co się dzieje. Wystraszyłem się, bo wielki MAN stanął tuż przy „szoferce” mojej „renówki” - opowiadał na miejscu pan Jan z Czajkowa, kierujący osobówką.

Twierdził, że pochodzący z Armenii kierowca samochodu ciężarowego, trochę za mocno „zadał się” na zakręcie.

- Wjeżdżając na rondo widziałem, że MAN stał na skrzyżowaniu, że przymierza się do wjazdu z Mostowej w ulicę Powstańców Wlkp. Wystarczyło, żeby przyhamował trochę. Wtedy zdążyłbym odjechać. A tak wjechał wprost na mnie - dodał kierowca samochodu renault megan.

Policja ustaliła, że obaj prowadzący auta byli trzeźwi. 

Sołtys Babkowic nie wstydzi się swojej wsi
 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Paulina
  10 miesięcy temu ocena: 75%  3
  Jeżu, relacja jak z katastrofy.....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rolnik bez morgów
  10 miesięcy temu 2
  Clickbaitowy tytuł to i zawartość mierna.
  ~ lolopikolo
  10 miesięcy temu ocena: 100%  1
  jest i gwiazda drogówki gostynskiej hahahahha
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji