Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Zamykają kolejną filię biblioteki. Społeczność nie rozpacza?

› Aktualności ponad rok temu    13.02.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 15 ocen 50 / 10%
A A A
Dyrektor biblioteki publicznej w Gostyniu Przemysław Pawlak mówił na sesji rady miejskiej o planach, związanych z rozwojem gostyńskiej książnicyDyrektor biblioteki publicznej w Gostyniu Przemysław Pawlak mówił na sesji rady miejskiej o planach, związanych z rozwojem gostyńskiej książnicy fot. A.Fajczyk

Filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, która znajduje się w Kunowie, zostanie zlikwidowana. Dyrektor placówki ma na to przyzwolenie rady miejskiej. Gostyńscy radni rozpatrywali na ostatniej sesji (1 lutego) uchwałę, związaną z zamiarem likwidacji Filii nr 3 Biblioteki i Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, mieszczącej się w Kunowie.

R E K L A M A

Na posiedzeniach komisji stałych rady miejskiej Aldona Grześkowiak-Węglarz - naczelnik wydziału oświaty i spraw społecznych gostyńskiego magistratu informowała, dlaczego nagle projekt uchwały został przygotowany pod obrady. Okazało się, że dyrekcja biblioteki publicznej została postawiona w sytuacji bez wyjścia przez właściciela nieruchomości, w której mieści się punkt w Kunowie.

- Dyrektor biblioteki publicznej w Gostyniu Przemysław Pawlak zawnioskował do burmistrza o zamiar zlikwidowania filii nr 3. Ale tak naprawdę inicjatywa nie wyszła z urzędu, od burmistrza czy dyrekcji. Filia w Kunowie funkcjonuje w lokalu, wynajmowanym przez bibliotekę publiczną. Właściciel tego lokalu (...) ma zamiar nieruchomość zburzyć i po prostu sprzedać ziemię (...)- tłumaczyła radnym naczelnik wydziału oświaty. - A później, jeśli taka będzie wola radnych, podejmiecie państwo uchwałę o likwidacji - dodała.

Czy gmina rozpatrywała inne możliwości, chociażby przeniesienia filii w Kunowie do któregoś z pomieszczeń miejscowej szkoły? Naczelnik wydziału oświaty poinformowała rajców, że to rozwiązanie nie wchodzi w grę, ponieważ w szkole w Kunowie „tak naprawdę jeszcze są potrzebne pomieszczenia”. - Rozmawialiśmy z radym i sołtysem z Kunowa. Pytaliśmy, jak społeczność wioski reaguje. Stwierdził, że nie ma żadnego odzewu. Z tego, co wiemy, czytelnictwo nie było aż tak zaskakujące, jeśli chodzi o liczbę wypożyczeń w Kunowie - mówiła Aldona Grześkowiak-Węglarz.

Więcej w bieżącym numerze "Życia Gostynia"

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 5 głosów: 50 (10%) 45 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Czerwony Kapturek
11 miesięcy temu ocena: 100%  15
Wilk uważaj abyś nie dostał niestrawności i zębów sobie nie stępił. Babcia nie taka głupia jak się Tobie wydaje. to raz i trochę szacunku dla starszych osób by się zdało bo sam za chwilę będziesz stary lata szybko uciekają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Smutne ale prawdziwe
12 miesięcy temu ocena: 100%  14
Jestem pewien, że znajdzie się pretekst żeby i u nas w Daleszynie zamknąć bibliotekę. I to niedługo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bibliotekarka
ponad rok temu ocena: 100%  13
Proszę zostawić mnie w spokoju. Nie piszę żadnych komentarzy, nie walczę o etat bo nie muszę. Odchodzę na emeryturę. Przy takich okazjach dowiadujemy się co ludzie myślą o innych w tym wypadku o mnie. Przykre to .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krótka piłka
ponad rok temu ocena: 3%  12
Czytacz - nie wiem czy zauważyłaś , ale gadasz sama ze sobą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytacz
ponad rok temu ocena: 100%  11
No to teraz krótka piłka, ile ja w ciągu ostatnich 5-lat pożyczyłem książek w Kunowie, a ile Pani Naczelnik i Pan Dyrektor?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ czytacz
ponad rok temu ocena: 100%  10
W tych komentarzach o chodnikach, pracownikach i sołtysach, zapominacie że chodzi o BIBLIOTEKĘ! Podobno powstała za wczesnego PRL-u a w III/IV RP się ją zamyka. Że nie ma tłumów? Może Pan Dyrektor powie ile nowości dał/a przez ostatnie 10 lat? W mediach ogólnopolskich co jakiś czas publikują badania nad poziomem czytelnictwa w Polsce i podnosi się lament. A tutaj proszę. Szast-prast i kilka wsi (bo nie tylko Kunowo) nie ma dostępu do KSIĄŻEK. Darujcie sobie teksty, że można jechać do Gostynia, bo nie każdy ma czas, siły i samochód. Pani Naczelnik i Pan Dyrektor mają przecież blisko...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wikta
ponad rok temu ocena: 97%  9
Ale ten pan na zdjęciu ma czerwone oczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wilk
ponad rok temu ocena: 3%  8
Bo zjadł bacie z Kunowa
~ O 5 lat za późno
ponad rok temu ocena: 13%  7
Przez wiele miesięcy była zamknięta. Nie było dla kogo robić zastępstwa bo nie było żadnego zainteresowania mieszkańców. Sołtysa zostaw w spokoju bo on wywalczył ścieżkę rowerową do Gostynia. Lepsze to niż sztuczne utrzymanie niepotrzebnej niby biblioteki. W której nie było ani ciekawych książek , wystrój straszył komuną, a ludzie nawet nie zauważyli jak była zamknięta. Fikcja i wyrzucanie w błoto pieniędzy na etat. Zadziwiające skąd pani XYZ ma informacje o zamknięciu z powodu choroby ( i to nie miesiąc tylko cztery miesiące ). Baaaaaardzo zastanawiające. Czyżby informacja pierwszej ręki ? To by wyjaśniało kilka wcześniejszych komentarzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czytacz
ponad rok temu ocena: 97%  6
Hehe, co na to "Kamloty" z tą ścieżką rowerową? Bo za moich czasów to radny Kamiński walczył o ścieżkę.
~ XYZ
ponad rok temu ocena: 90%  5
A dlaczego uważasz ze jestem "pani"? Skąd wiem bo wypożyczam i czytam a jak było zamknięte była kartka więc wiem dlaczego było zamknięte. Nie wydaje mi się żeby to była prawda bo regularnie wypożyczam i nie było kłopotu. Księgozbiór nie był zły były i są nowości może mało ale są a wystrój no cóż zgadza się ale kto jest odpowiedzialny za to? A jeśli chodzi o informacje z pierwszej reki ... ta pani dla Twojej wiadomości jest w wieku emerytalnym i nie walczyć o etat jej słowa do mnie "trochę szkoda ale jestem tylko pracownikiem i wykonuję polecenia dyrektora. Mam wnuki nie będę się nudzić" To są moje pierwsze dwa komentarze w tej sprawie Widzisz jak łatwo minąć się z prawdą. Tak dobry sołtys a chodnik na Lipową jak wygląda miało być tymczasowe rozwiązanie z tymi płytami i co? czekacie aż ktoś nogę złamie.
~ Bot
ponad rok temu ocena: 11%  4
Filia w Kunowie w 2017 roku była zamknięta przez wiele tygodni(nawet miesięcy) . Nikt tego nawet nie zauważył taka to była „oblegana” placówka. Powinno się zlikwidować ten przeżytek już dawno temu. Wreszcie ktoś się za to zabrał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kawa na łwę
12 miesięcy temu ocena: 95%  3
Nie ma to jak autoreklama....zabrałeś się za zamknięcie a żeby było łatwiej sam szkalujesz "ten przeżytek"
~ szkoda czasu
ponad rok temu ocena: 50%  2
Czyli 2 osoby sobie rozmawiają w komentarzach. Jedna niewątpliwie zorientowana i chyba zainteresowana dalszą działalnością filii i druga racjonalnie myśląca i argumentująca racje bytu tego bibliotecznego punktu. Szkoda czasu nie dogadacie się.
~ XYZ
ponad rok temu ocena: 92%  1
Trochę się mijasz z prawdą. Proszę wymienić mi zakład , w którym pracownik nie ma prawa do urlopu i w którym pracownicy nie chorują. Czyja to wina że dyrekcja nie zorganizowała zastępstwa? Zgadza się w ubiegłym roku była raz miesiąc zamknięta tylko trzeba było przeczytać powód Oświecę cię Bot była przeprowadzana inwentaryzacja . Wiadomo, że wiejskich bibliotek nie odwiedza tylu czytelników co miejskie czy powiatowe ... Jeśli chodzi o wyniki czy ktoś pokusił się o zrobienie porównania z innymi tego typu placówkami? obawiam się że nie A ciekawe by to było. Wtedy by się okazało czy czytano dużo czy nie. Kto nie czyta temu biblioteka niepotrzebna. Nikt nas nie pytał czy chcemy zamknięcia nie przypominam sobie też żeby było w tej sprawie zebranie. Sołtys Kunowa zawsze przyklaskiwał rajcom nigdy nie zawalczył o wieś więc nie dziwię się , że i tym razem się nie wychylił. Dla kogoś kto nie czyta biblioteka czy to wiejska czy miejska zawsze będzie przeżytkiem.
R E K L A M A
R E K L A M A