Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zapaliło się drzewo. Ogień opanował wikariusz

› Społeczeństwo ponad rok temu    15.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
Drzewo na zielonym trawniku przy Domu Katechetycznym, przy gostyńskiej farze zapaliło się Drzewo na zielonym trawniku przy Domu Katechetycznym, przy gostyńskiej farze zapaliło się "od środka" fot. A. Fajczyk

Na zielonym trawniku przy Domu Katechetycznym należącym do parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu zapaliło się drzewo. Ogień opanował ksiądz wikariusz, mieszkający w pobliżu.

O tym, że dość wysokie, potężne drzewo pali się „w środku” powiadomili straż pożarną spostrzegawczy mieszkańcy. Było to około godz. 14. Na miejsce dyżurny powiatowej komendy straży pożarnej w Gostyniu wysłał jeden zastęp JRG. Kiedy strażacy dojechali na miejsce, zobaczyli wikariusza z wiadrem. Z wnętrza pnia wydobywał się dym.

- To jest pechowe, stare drzewo, dobrze nam znane. Co jakiś czas straż otrzymuje zgłoszenie, że się pali. W akcji ratowania tego drzewa biorę udział już trzeci raz. Jeden otwór w pniu już kiedyś wycięliśmy. Dziś podawanie wody do wnętrza z tej strony nic nie dało, musieliśmy wyciąć klin z drugiej - relacjonował asp. sztab. Marek Maśliński, dowódca zmiany.

Czytaj, gdzie piorun uderzył w drzewo podczas burzy?

Przez dziury w pniu co jakiś czas do środka trafiają śmieci (np. puszki po piwie), prawdopodobnie ktoś wrzucił tam niedopałek papierosa, albo zapałkę, pień jest suchy, więc ogień szybko się rozpalił- takie są na razie przypuszczenia co do powstania pożaru.

Pień, który palił się kilka razy od środka, jest „słaby”. Okazałe drzewo jest nadpalone od dołu, spróchniałe i może zagrażać bezpieczeństwu. - Z księdzem już rozmawialiśmy na ten temat. Zasugerowaliśmy, aby ktoś z ochrony środowiska obejrzał ten okaz, bo przy silnej wichurze, nawałnicy drzewo może się przewrócić. Istnieje takie zagrożenie - tłumaczył strażak z KP PSP w Gostyniu.

O śmiertelnym wypadku na trasie Lipie - Szelejewo TUTAJ

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!