Zjednoczeni oddali mecz walkowerem

Zjednoczeni oddali mecz walkowerem - Zdjęcie główne

Nie doszedł do skutku mecz 11. kolejki klasy okręgowej Helios Czempiń - Zjednoczeni Pudliszki. Goście nie dojechali na niedzielne spotkanie i oddali punkty walkowerem. - Nie zebraliśmy na to spotkanie jedenastu zawodników, dlatego podjęliśmy decyzję, że nie pojedziemy na mecz do Czempinia - powiedział trener Zjednoczonych Pudliszki. Ta sytuacja dobitnie po raz kolejny pokazała, że klub w Pudliszkach przeżywa kryzys, a szczególnie widać to po drużynie seniorów. Zjednoczeni z dorobkiem trzech punktów zajmują 15. miejsce w tabeli.

Pozostałe drużyny powiatu gostyńskiego rywalizujące klasie okręgowej jedenastą serię spotkań zaliczą do udanych. Lider z Pogorzeli pokonał wysoko Grom Wolsztyn 4 : 1. - Wygraliśmy wysoko. Wynik jest jaki jest, ale nie było łatwo. Grom miał swoje dobre minuty, momenty. W drugiej połowie pokazaliśmy determinacją, że punkty powinny zostać w Pogorzeli – powiedział trener Lwa Pogorzela Michał Roszak. Cenne zwycięstwo na własnym boisku odniósł Piast Poniec. Drużyna Grzegorza Posikaty pokonała 2 : 1 Spartę Miejska Górka. Najłatwiej trzy punkty przyszły piłkarzom Wisły Borek Wielkopolski. Wicelider klasy okręgowej pokonał przed własną publicznością Sokół Wroniawy 6 : 0. Wygrana mogła być jeszcze wyższa, ale gospodarze nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

Piast Poniec – Sparta Miejska Górka 2 : 1 (1 : 1)
1 : 0 – Bartosz Woliński (5’)
1 : 1 – (40’)
2 : 1 – Krzysztof Konieczny (76’)
Piast: Banaszak – Ramota, Woliński, Klimasz, Stachowiak, Berger (46’ Szczepaniak), Szumny, Bujak, Dorociak, Matecki, Giera (70’ Konieczny)

Lew Pogorzela – Grom Wolsztyn 4 : 1 (2 : 1)
1 : 0 - Adam Staszewski (4’)
2 : 0 - Maciej Krystkowiak (6’)
2 : 1 - (31’)
3 : 1 - Mateusz Kubiak – z rzutu karnego (54’)
4 : 1 - Adam Staszewski (89’)
Lew: Szuba – Mik. Curyk, Mierzwicki (75’ Mazurek), Ptak (30’ Mich. Curyk), Krystkowiak (88’ Manuszak), Ziembiński, Staszewski, Niedźwiedź, Ciesielski, Wawrocki, Kubiak.

Wisła Borek Wielkopolski – Sokół Wroniawy 6 : 0 (3 : 0)
1 : 0 – Kacper Kędziora (5’)
2 : 0 – Marcin Tomczak (36’)
3 : 0 – Michał Kasprzak (40’)
4 : 0 – Krzysztof Konieczny (51’)
5 : 0 – Marcin Tomczak (53’)
6 : 0 – Maciej Grzemski (63’)
Wisła: Wiza – Kędziora (77’ Ł. Andrzejczak), Juskowiak, Sz. Andrzejczak (63’ Mazurkiewicz), Dopierała (56’ Piasecki), Galusik, Grzemski, Robak (46' B. Gościniak), Kasprzak (74’ Szymczak), Konieczny, M. Tomczak (81’ D. Andrzejczak).