Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zmiany w bibliotece. Dłużej otwarta dla czytelników

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    4.09.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. fb Biblioteka Publiczna w Gostyniu

Biblioteka miasta i gminy w Gostyniu od września zmieniła godziny otwarcia. Zostały one ujednolicone. Do tej pory każdy dzień pod tym względem wyglądał inaczej. Teraz instytucja jest czynna w regularnych, ściśle określonych godzinach, zawsze w takich samych - przez 10 godzin dziennie. Pracownicy zyskali kilka dodatkowych godzin, a biblioteka ma być bardziej otwarta dla czytelników.

- W ten sposób wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Chodzi o to, aby każdy mógł przyjść do biblioteki w dogodnych dla siebie godzinach - powiedziała Michalina Ciechanowska, pracująca na stanowisku ds. rozwoju czytelnictwa.

Dyrektor Przemysław Pawlak na podstawie własnego doświadczenia i z sygnałów, które bezpośrednio do niego docierały od czytelników stwierdził, że problem gostyńskiej biblioteki polegał na tym, iż ludzie często nie wiedzieli, w jakich godzinach jest czynna. - Zdarzały się sytuacje, że ktoś przyszedł za wcześnie lub zbyt późno. Dotyczyło to w szczególności czytelników nieregularnych, którzy odwiedzają bibliotekę albo „od wielkiego dzwonu” albo kilka razy do roku - wyjaśnił dyrektor.

Godziny otwarcia instytucji w soboty się nie zmienią, podobnie, jak czytelni dla dorosłych. Pracownicy informują, że należy nastawić się za to na wiele wydarzeń czytelniczych i spotkań autorskich.

- Tutaj też działają nasze pracownie: komiksowa i literacka oraz dwa kluby książki, kluby dyskusyjne. Od września odbywać się będzie wiele dodatkowych wydarzeń, w dodatkowych godzinach - tłumaczy Michalina Ciechanowska. Poniedziałek nadal pozostaje „dniem wewnętrznym” instytucji, kiedy pracuje tylko administracja. Biblioteka jest wtedy zamknięta dla czytelnika. Poza tym już prawie dwa lata w instytucji w Gostyniu organizowany jest cykl „Niedziela w bibliotece”. W ostatnią niedzielę miesiąca, w godzinach od 13 do 17. można przyjść na warsztaty, przedstawienie, wystawę i dobrą kawę. Oprócz udziału w proponowanych wydarzeniach jest okazja, aby wypożyczyć i oddać książki.

- Wszystko robimy w ramach tych etatów, którymi dysponujemy i tych środków, które mamy w swoim planie finansowym. Po prostu w umiejętny sposób zaczynamy korzystać z systemów czasu pracy, które u nas obowiązują - stwierdził dyrektor, zapytany czy zmiany wiążą się z podwyżkami lub zatrudnieniem dodatkowych pracowników. Obecnie w bibliotece zatrudnionych jest 15 etatowych pracowników wraz z dyrektorem, są też osoby współpracujące na umowę zlecenie.

Godziny pracy biblioteki miejskiej w Gostyniu po zmianach
Wypożyczalnia dla dorosłych 
czynna od wtorku do piątku - w godz. 8.00 - 18.00. 
W soboty godziny otwarcia się nie zmieniają - w godz. 9.00 - 14.00.

Oddział dla dzieci i młodzieży 
czynny od wtorku do piątku - w godz.10.00 - 17.00 
w soboty - w godz. 9.00 - 14.00

Czytelnia
działa od wtorku do piątku - w godz. 14.00 - 18.00.

Ostatnia niedziela w miesiącu można przyjść do biblioteki w godz. od 13.00 - 17.00
 

O "książce na telefon" w gostyńskiej bibliotece - TUTAJ

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!