Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Adresatem pretensji może być samorząd

› Społeczeństwo ponad rok temu    16.02.2016
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska

Najaktualniejsze wydarzenia, którymi żyje już cały nasz kraj, były tematem przewodnim konferencji prasowej z udziałem Andrzeja Grzyba – posła do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie zorganizowano w ubiegły piątek w Kąkolewie. Obecni byli na nim Jan Szkudlarczyk prezes Zarządu Powiatowego PSL w Lesznie, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz Kazimierz Dembny, prezes PSL w Kościanie.

Spotkanie dotyczyło w większości polityki wewnętrznej kraju oraz spojrzenia Polskiego Stronnictwa Ludowego na tę politykę. Europoseł Andrzej Grzyb chciał podzielić się z zebranymi czterema uwagami. Pierwsza związana z odrzuconym projektem, który miał umożliwić przechodzenie na emeryturę po 40 latach pracy. - Wszyscy przyznają rację, że istnieje duża grupa osób, które 40 lat pracując i płacąc składki, powinny być uprawnione do świadczeń emerytalnych – mówił Andrzej Grzyb. Dodał też, że pomysł co prawda nie spotkał się z akceptacją, ale na zmiany nigdy nie jest za późno.

Drugą poruszoną kwestią było przegłosowanie projektu ustawy „500+”. - Chcemy podkreślić, że od początku stwierdziliśmy, że będziemy wspierać działania obecnej koalicji prawicowej w sprawie 500+, proponując konkretne rozwiązanie, jakim było wprowadzenie zasady „złotówka za złotówkę” - kontynuował. Dzięki niej, przekroczenie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczenia, automatycznie nie oznaczałoby jego utraty. Jak przekonywał europoseł, odmawiać świadczeń jest niezwykle trudno, a ten ciężar spadnie na barki samorządów. - To jest zadanie, które zostanie zlecone do wykonania samorządom. (…) Może się okazać, że właśnie samorząd będzie adresatem tych pretensji i żalów, że wójt, burmistrz jest tym, który nie chce dać [pieniędzy – przyp. red.] – stwierdził europoseł Andrzej Grzyb.

O czym jeszcze rozmawiano? Więcej w bieżącym wydaniu Życia Gostynia.

 

Program "Rodzina 500 plus". Jak zdołamy to ogarnąć? - czytaj tutaj.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ modry
  ponad rok temu 2
  Aby do nastepnych wyborow
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wolny człowiek
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Już dajcie spokój z promowaniem tej nędznej bandy pociotków i wiecznych koalicjantów prawej lewej i środkowej części sceny politycznej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji