Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Balotnica całkowicie spłonęła

› Rolnictwo 2 miesiące temu    30.07.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Piaski. Balotnica zapaliłą się podczas prac polowych w okolicy Strzelec MałychPiaski. Balotnica zapaliłą się podczas prac polowych w okolicy Strzelec Małych fot. A. Fajczyk

Strażacy zawodowi oraz ochotnicy zostali zadysponowani dziś po południu do akcji gaszenia balotnicy. Maszyna zapaliła się podczas pracy na polu.

Do pożaru doszło około godz. 17.00 w okolicy Strzelec Małych (gm. Piaski). Trwało balotowanie słomy, kiedy zapaliła się maszyna. Ogień objął także słomę oraz ściernisko.

- Na miejsce przyjechały zastępy JRG z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu oraz ochotnicy z Piasków. Podaliśmy w sumie 3 prądy wody na płonącą prasę, a także na palącą się słomę i ściernisko - powiedział asp. sztab. Przemysław Janicki, dowódca zmiany JRG z KP PSP w Gostyniu.

Akcja gaszenia trwała niecałą godzinę. Po jej zakończeniu właściciel pola oraz znajomy rolnik rozpoczęli oborywanie pola, aby nie było dalszego zagrożenia. Maszyna spaliła się doszczętnie, oprócz tego z dymem poszło kilka balotów, słoma przygotowania do zebrania oraz kawałek ścierniska. Straty poniesione w pożarze oszacowano na ok. 60 tys. zł.

O dzisiejszym pożarze kombajnu w gm. Pogorzela TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!