Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Żniwa. Kombajn młócił zboże, kiedy pojawił się ogień

› Rolnictwo 4 miesiące temu    30.07.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zdjęcie poglądoweZdjęcie poglądowe fot. A. Fajczyk/fotomontaż Z. Pacanowski

Trwają żniwa, na polach pracują kombajny i inne maszyny, służące do zbioru zboża i słomy. Coraz częściej straż pożarna jest wzywana do pożaru tego typu sprzętu rolniczego.

Dziś około godz. 12.40 w okolicach Bułakowa (gm. Pogorzela), na polu spłonął kombajn. Ogień pochłonął też zboże na pniu, ściernisko oraz słomę. Pożar gasili strażacy z 3 jednostek straży pożarnej.

Kombajn zapalił się podczas młócenia zboża. Prawdopodobnie z powodu zatarcia pojawiła się iskra, która objęła maszynę rolniczą, a także zboże na pniu i słomę. Do akcji gaszenia pożaru skierowano 3 zastępy JRG Gostyń, 2 zastępy OSP Pogorzela i zastęp OSP Głuchów. Podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał.

- Skończyło się na tym, że spalił się osprzęt silnika kombajnu zbożowego, a także obszar słomy i zboża o powierzchni ok. 25 arów - poinformował asp. sztab. Przemysław Janicki, dowódca zmiany JRG z KP PSP w Gostyniu.

Straty poniesione podczas pożaru oszacowano na ok. 35 tys. zł.

To nie jest dziś jedyny pożar maszyny rolniczej na polu. W Strzelcach Małych paliła się balotnica - CZYTAJ TUTAJ

foto w galerii OSP Pogorzela

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!