Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Czy będzie zainteresowanie restauracją?

› Gospodarka 11 dni temu    29.07.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. A. Twardowska/arch. portalu

Ciemne chmury zawisły nad pogorzelską restauracją „Mila”. Najemca rezygnuje i wyprowadza się. Nie po raz pierwszy. Podobna sytuacja miała miejsce w połowie 2016 roku. Restauracja znajduje się w tym samym budynku, co Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

 

Najemca ponownie zrezygnował z prowadzenia działalności w Pogorzeli.

- Chciałbym, żeby ta restauracja mogła dalej funkcjonować, bo okazuje się, że jest niezbędna. Pytałem o to: sobota, niedziela są zajęte, są imprezy - mówił jeszcze w czerwcu burmistrz Piotr Curyk.

Dodał też, że zdaje sobie sprawę, iż lokal ma zbyt mało klientów poza weekendami, by się utrzymać. Aby lokal długo nie stał pusty, M-GOK ogłosił, że szuka najemcy lokalu na działalność gastronomiczną. Pomieszczenia (196 m2) znajdują się na parterze budynku, z możliwością zagospodarowania ogródka letniego. Oferty muszą zawierać między innymi proponowaną kwotę czynszu, zarys menu oraz pomysły współpracy z miejscowym ośrodkiem kultury. Można je dostarczać do 7 sierpnia.

Dyrektor ośrodka kultury - Mariusz Ossowski spodziewa się kilku ofert, bo pierwsze rozmowy w tej sprawie już odbył.

- Chcemy postawić na współpracę z domem kultury i to będzie bardzo mocno punktowane, żeby sprowokować najemcę, aby coś się działo - mówi Mariusz Ossowski.

Tego samego zdania jest włodarz gminy.

- Myślę, że działanie tej restauracji byłoby lepsze, gdyby właściciel był na miejscu i mógł przejawić więcej inicjatywy, coś zaproponować mieszkańcom, aby chętniej tutaj przyszli - komentuje Piotr Curyk.

Czytaj także: Mieszkańcy zdecydowali. Mają nowego sołtysa na ponad trzy lata.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!