Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Dołączyli z Orszakiem do 644 parafii

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    7.01.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Orszak Trzech Króli przygotowali także parafianie z parafii pw. św. Marcina w Gostyniu StarymOrszak Trzech Króli przygotowali także parafianie z parafii pw. św. Marcina w Gostyniu Starym fot. Julia Jarecka

- Zgłosiłem naszą parafię do Orszaku Trzech Króli - zapowiedział na początku okresu adwentowego ks. Mirosław Nowak, proboszcz starogostyńskiej parafii. I wspierany przez parafian udowodnił, że kolorowy korowód, zmierzający za gwiazdą do betlejemskiej stajenki, z trzema monarchami na czele, nie musi przechodzić tylko ulicami dużych miast i parafii. Bóg jest dla wszystkich.

ZOBACZ, jak było w Gostyniu z okazji święta Objawienia Pańskiego

Stary Gostyń (z parafią pw. św. Marcina) był jedną z 644 miejscowości, w których 6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego, odbył się Orszak Trzech Króli, z organizacyjnym wsparciem fundacji z Warszawy.

Wierni zebrali się przy figurze św. Rocha. Tam, ubrani w królewskie stroje kotrzymywali korony i śpiewniki, po czym w towarzystwie trzech monarchów, o godz. 11.00 wyruszyli do kościoła, śpiewając kolędy. W świątyni, przy żłóbku uczestnicy orszaku pokłonili się Jezusowi. 

Po mszy świętej błogosławieństwo otrzymały dzieci z okazji „roczku”.
 

Orszak Trzech Króli w Krobi - Klik

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!