Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Ekstremalna Droga Krzyżowa. Pogoda nie zniechęciła uczestników

› Aktualności ponad rok temu    17.03.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
Święta Góra. Każdy niósł swój krzyżŚwięta Góra. Każdy niósł swój krzyż fot. Bogdan Bujak

Pomimo fatalnych warunków atmosferycznych, niskiej temperatury oraz padającego i zalegającego na drogach śniegu około 360 osób postanowiło wziąć udział w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Świętej Góry.

Wyposażeni w specjalne pakiety zawierające rozważania, opis trasy, odblaski oraz oczywiście niosąc krzyż wyruszyli spod bazyliki świętogórskiej. Skupieni w dziesięcioosobowych grupach na jednej z trzech obranych tras o długości 21, 30 lub 40 kilometrów mogli, jak mówią organizatorzy - księża Filipini ze Świętek Góry „doświadczyć dotknięcia Pana Boga”.

– Pomimo tej ekstremalnej pogody ludzie nie przestraszyli się tego, tylko rzeczywiście chcą coś w swoim życiu zmienić, czegoś doświadczyć – mówił tuż przed wyruszeniem ksiądz Paweł Ogrodnik.

 Zapytani o to, jak się czują, niektórzy deklarowali, że trasa mogłaby liczyć nawet 100 kilometrów, a i tak wzięliby udział w EDK.

Więcej czytaj we wtorkowym wydaniu „Życia Gostynia”.

Dowiedz się także: czy mieszkańcy naszego powiatu chętnie oddawali kawałek siebie? 

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!