Kibice Wisły doczekali się pierwszej wygranej

Kibice Wisły doczekali się pierwszej wygranej - Zdjęcie główne

Już tylko Zjednoczeni Pudliszki z zespołów powiatu gostyńskiego występujących piątej grupie klasy okręgowej czekają na pierwszą, ligową wygraną w sezonie 2020/2021. W sobotę po raz pierwszy w tym roku smak zwycięstwa poznali zawodnicy Wisły Borek Wielkopolski.

Wiślacy w szóstej kolejce zmierzyli się na wyjeździe z Sokołem Chwałkowo. Faworytem byli piłkarze Sławomira Gintowta. Na cztery spotkania Sokół wygrał trzy pojedynki, natomiast Wisła miała na koncie jeden remis i trzy porażki. Derby rzadzą się jednak swoimi prawami i przekonali się o tym gospodarze sobotniego pojedynku. Wisła po dwóch trafieniach Michała Kasprzaka oraz jednym golu Dawida Robaka wygrała 3 : 0 i opuściła ostatnie miejsce w tabeli.

W piątej grupie klasy okręgowej bez wygranej pozostają już tylko trzy zespoły. Jednym z nich są Zjednoczeni Pudliszki. W sobotę zespół Dariusza Olejniczka podejmował beniaminka z Dębna Polskiego. Do przerwy był remis 1 : 1, jednak druga połowa należała do przyjezdnych, który zdobyli dwa gole i punkty pojechały z piłkarzami Pelikana.

Sokół Chwałkowo – Wisła Borek Wlkp. 0 : 3 (0 : 1)
0 : 1 – Michał Kasprzak (26’)
0 : 2 – Michał Kasprzak (55’)
0 : 3 – Dawid Robak (67’)
Sokół: Gubański – Bartkowiak (46’ Pospiech), Mikołajczak, Chudy, Rejek, D. Naskręt, M. Kmiecik, M. Naskręt (80’ Henzel), A. Naskręt, P. Moryson, Jędryczka (60’ Kłakulak)
Wisła: Porzucek – Błaszczyk, Kędziora, Juskowiak, Wyrzykiewicz, Andrzejewski (88’ Dopierała), Grzemski (37’ Kaźmierczak), Walkowiak (68’ Baran), Kasprzak (83’ D. Andrzejcak), Konieczny, Robak

Zjednoczeni Pudliszki – Pelikan Dębno Polskie 1 : 3 (1 : 2)
0 : 1 – Konrad Szaroleta (25’)