Kolejna wygrana. Kania wiceliderem

Kolejna wygrana. Kania wiceliderem - Zdjęcie główne

Kania Gostyń awansowała na pozycję wicelidera w tabeli drugiej grupy piątej ligi. W sobotę gostyński zespół odniósł siódme zwycięstwo w sezonie. Kania pokonała na wyjeździe Grom Wolsztyn 5 : 0.

Choć mecz trwa 90 minut to już po pierwszej połowie łatwo było wskazać prawdopodobnego zwycięzcę pojedynku dwunastej kolejki pomiędzy Gromem Wolsztyn a Kanią Gostyń. Drużyna Grzegorza Wosiaka przed przerwą miała już na koncie trzy gole i pewnie zmierzała po kolejna wygraną. Po zmianie stron Kania była dalej zespołem dyktującym warunki. Wicelider drugiej grupy piątej ligi wygrał 5 : 0. - Mecz zdecydowanie pod nasze dyktando. Sytuacji bramkowych było więcej, ale byliśmy niedokładni albo dobrze spisywał się bramkarz gospodarzy. Przy wysokim prowadzeniu niepotrzebnie w naszą grę wkradła się w niektórych sytuacjach nonszalancja - podsumował trener Kani Gostyń Grzegorz Wosiak. Po tym jak punkty w sobotę stracił zespół ze Stęszewa Kania awansowała na drugie miejsce w tabeli. Drużyna Grzegorza Wosiaka legitymuje się obecnie najdłuższą serią zwycięstw w swojej grupie. Kania wygrała kolejnych sześć spotkań ligowych. Co ważne w żadnym z tych pojedynków nie straciła gola.

Grom Wolsztyn - Kania Gostyń 0 : 5 (0 : 3)
0 : 1 - Błażej Danielczak - z rzutu karnego (14')
0 : 2 - Błażej Danielczak (32')
0 : 3 - Radosław Wachowski (42')
0 : 4 - Damian Krzyżostaniak (62')
0 : 5 - Jędrzej Wosiak (75')
Kania: Pakosz - Kręgielczak (83' Jędrowiak), Krzyżostaniak (77' Łagódka), Fechner, Nowaczyk, Mucha, Wachowski (83' Humerski), Danielczak (67' Korytny), Smektała (60' Gościniak), Aksamit, Woźniak (67' Wosiak)