Wszystko zagrało idealnie. Kolejne trzy punkty Krobianki

Wszystko zagrało idealnie. Kolejne trzy punkty Krobianki - Zdjęcie główne

Po raz pierwszy w bieżącym sezonie Pinsel-Peter Krobianka Krobia zdobyła trzy punkty w drugim kolejnym meczu. W spotkaniu bez udziału publiczności drużyna Dariusza Wiśniewicza pokonała Iskrę Szydłowo 4 : 1.

Gospodarze już w pierwszej połowie wypracowali sobie solidną zaliczkę w pojedynku z czołowym zespołem czwartej ligi. W 32. minucie Pinsel-Peter Krobianka objęła prowadzenie po strzale Fryderyka Kokota. Iskra dwie minuty później doprowadziła do remisu z rzutu karnego, jednak to w żaden sposób nie załamało gospodarzy. W 39. minucie po zagraniu Miłosza Urbańskiego i strzale Marcina Masełkowskiego zespół Dariusza Wiśniewicza znów prowadził. Tuż przed przerwą rzut karny wykorzystał Miłosz Urbański i gospodarze mieli już przewagę dwóch goli. W drugiej połowie Pinsel-Peter Krobianka kontrolowała sytuację na boisku. Tomasz Demsbki wybronił dwa groźne strzały przyjezdnych, natomiast piłkarze Krobianki mogli zdobyć jeszcze pięć goli. Tylko raz udało się pokonać Jonasza Górznego. Zrobił to w doliczonym czasie gry Mateusz Górkowski. Już w Kórniku zawodnicy zagrali bardzo zdyscyplinowanie. Dzisiaj ponownie starali się realizować założenia, które w poprzednim meczu zdały egzamin. Prowadziliśmy po pierwszej połowie 3 : 1. Po przerwie nastawiliśmy się na kontrę. Jedną wykorzystaliśmy. Zagraliśmy z tyłu odpowiedzialnie i konsekwentnie. Tomek wybronił dwie trudne piłki. Wszystko zagrało idealnie. Serce i zaangażowanie było dzisiaj na pierwszym miejscu. Mądra gra i organizacja była kluczem do sukcesu - podsumował trener Dariusz Wiśniewicz. Po drugim z rzędu zwycięstwie Pinsel-Peter Krobianka Krobia awansowała na 15. miejsce w tabeli czwartej ligi.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Iskra Szydłowo 4 : 1 (3 : 1)
1 : 0 - Fryderyk Kokot (32')
1 : 1 - z rzutu karnego (34')
2 : 1 - Marcin Masełkowski (39')
3 : 1 - Miłosz Urbański - z rzutu karnego (45')
4 : 1 - Mateusz Górkowski (90+3)
Pinsel-Peter Krobianka: Dembski - Sarbinowski, Brodziak, Pospiech, Kokot (81' Szumny), Tonkiewicz (80' Łuczak), Gembiak, Górkowski, M. Urbański (90' Szymanowski), Joachim Knapp (88' Szpurka), Masełkowski