Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Kolejne zachorowania. Przywożą wirusa z wakacji?

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    27.07.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adobe Stock/fotomontaż Maciej Mostowy

Analizując dzisiejszy raport wojewody wielkopolskiego, mieszkańcy powiatu gostyńskiego mogliby się cieszyć: badania laboratoryjne nie wykazały nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Tymczasem wesoło nie jest - po blisko 2 tygodniach mamy w sumie 3nowe  przypadki zachorowań na Covid-19.

Na razie w statystykach wojewody wielkopolskiego ujęto tylko jeden pozytywny przypadek - chodzi o dane z 24 lipca - pisaliśmy o tym TUTAJ.

Wynika z nich, że na Covid-19 zachorowała 69-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego. Jeszcze w piątek przebywała w izolacji domowej, teraz jest hospitalizowana.

- Jest to przypadek jednorazowy. Ta kobieta wróciła z turnusu rehabilitacyjnego. Zobaczymy, jak sprawa będzie się rozwijała. Osoby, które miały z nią kontakt i z najbliższej rodziny oddelegowane zostały do pobrania wymazów, są na kwarantannie - informuje Michał Ostrowski, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Gostyniu.

Przyznaje, że sytuację związaną z koronawirusem w naszym powiecie obecnie trudno jest ocenić, gdyż zmienia się dynamicznie. - Dwa poprzednie ogniska, w tym stypa w jednej z gmin, już powoli się „wykruszają” - mówi szef gostyńskiego sanepidu. Podkreśla, że 4 ozdrowieńców, którzy pojawili się w statystykach w czasie weekendu, to uczestnicy uroczystości pogrzebowej w gm. Krobia, którzy stopniowo wygrywają walkę z koronawirusem.

- Teraz powstają pojedyncze przypadki zachorowań. Pytanie - czy one są związane z tym, że mieszkańcy wracają z wakacji, czy będą to jednorazowe, odosobnione zachorowania? Ciężko to ocenić. Mam nadzieję, że zakażeń nam będzie ubywało - mówi szef gostyńskiego sanepidu.

Oprócz kobiety, która wróciła z turnusu rehabilitacyjnego - AKTUALIZACJA TUTAJ, w powiecie w czasie weekendu przybyły 2 nowe przypadki zakażenia, potwierdzone wynikami badań laboratoryjnych. Są to mieszkanki w wieku 34 i 28 lat.

Tymczasem z danych biura prasowego wojewody wielkopolskiego, kolejne 12 osób w Wielkopolsce zakaziło się koronawirusem. Potwierdziły to wyniki badań laboratoryjnych z ostatniej doby. Jednocześnie, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, można stwierdzić, że w Wojewódzkim Szpitalu w Koninie z powodu Covid-19 zmarła 77-letnia kobieta, mieszkanka pow. tureckiego, a w szpitalu jednoimiennym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu zmarł 86-letni mężczyzna, mieszkaniec pow. śremskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3596 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 195 osób zmarło, a 2527 wyzdrowiało.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (27 lipca) o 337 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie w kraju potwierdzono zakażenie koronawirusem u 43 402 osób, 1 676 pacjentów zmarło, a 32 856 już wyleczono. 


Z danych gostyńskiego sanepidu na 27 lipca:
104 osoby poddane kwarantannie (w tym 57 osób decyzja PPIS,  47 osób - obowiązkowa kwarantanna)
1 osoba hospitalizowana 
Przypadki  potwierdzone - 36 osób
19 osób - izolacja domowa;
Zgony - 2 osoby;
Ozdrowieńcy - 13 osób w tym 2 osoby które przebywały w izolatorium w Krotoszynie.
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kittkaa
6 miesięcy temu 2
Nosimy Corone a nawet o tym nie mamy pojecia. Kazdy pracodawca powinien zlecac profilaktyczne testy swoim pracownikom co jakis czas, ale kto za to zaplaci. Testy powinny byc darmowe. Mam kontakt z setka osob co tydzien. Nie znam dnia ani godziny kiedy złapie wirusa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maria
6 miesięcy temu 1
Widzieliście dzisiaj Polsat? Gratulujemy obszernej relacji z wykorzystaniem lokalnego materialu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji