Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Koronawirus. Nowy przypadek. Te kobiety mieszkają razem

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    29.07.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adobe Stock

Mamy grupę kolejnych kilkunastu osób w Wielkopolsce, u których badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem. Wśród nich znajduje się mieszkanka powiatu gostyńskiego.

Jak podaje biuro prasowe wojewody wielkopolskiego, wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 14 osób w województwie.

POWIAT GOSTYŃSKI

Z dzisiejszego raportu wynika, że mamy nowy przypadek zakażenia w powiecie gostyńskim. To 48-letnia kobieta, która wcześniej była w kwarantannie. Jest ona spokrewniona z chorą na Covid-19, o której pisaliśmy w piątek - TUTAJ.

Zakażone (69-letnia kobieta i jej córka) mieszkają razem w gm. Gostyń, są obecnie hospitalizowane. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że obie są uczestniczkami wyjazdu rehabilitacyjnego, zorganizowanego na początku lipca dla członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Nie sami". 

O dwóch innych przypadkach zakażenia koronawirusem na tym samym wyjeździe pisaliśmy TUTAJ - KLIK.

Czy jest to nowe ognisko? Prawdopodobnie tak, chociaż szef gostyńskiego sanepidu wypowiada się na ten temat ostrożnie.

Z danych sanepidu na 29 lipca w powiecie gostyńskim:

Brak osób objętych nadzorem epidemiologicznym
Poddanych kwarantannie - 87 osób (w tym 50 osób decyzja PPIS,  37 osób - obowiązkowa kwarantanna);
Hospitalizowane - 2 osoby
Przypadki  potwierdzone - 37 osób
19 osób - izolacja domowa;
Zgony - 2 osoby;
Ozdrowieńcy - 13 osób w tym 2 osoby które przebywały w izolatorium w Krotoszynie

 

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3655 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 197 osób zmarło, a 2561 wyzdrowiało. Z komunikatu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w szpitalu jednoimiennym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu #Covid-19 zmarli: 73-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrowskiego oraz 56-letnia kobieta, mieszkanka Piły.
 

POLSKA

Resort zdrowia raportuje dziś o 512 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju. Wciąż najwięcej zachorowań jest w dwóch województwach: małopolskim i śląskim. Tam liczba zakażeń w ciągu doby przekracza 100.

Pozostałe dane - zakażenia w województwach: mazowieckiego (43), łódzkiego (30), pomorskiego (28), podkarpackiego (23), lubelskiego (18), dolnośląskiego (17), wielkopolskiego (14), zachodniopomorskiego (12), kujawsko-pomorskiego i lubuskiego (10), podlaskiego (7), a także opolskiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego (po 5).

Z komunikatu MInisterstwa Zdrowia wynika, że 12 osób zakażonych koronawirusem w Polsce zmarło (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-M, 56-M Poznań, 72-M Radomsko, 33-M Łódź, 69-M, 63-M, 75-M Wrocław, 67-M Łańcut, 76-M Białystok, 76-M Płock, 71-M, 90-M Radom. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce:

pozytywne przypadki przekroczyły liczbę 44 tys. - 44 416 /1 694 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!