Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Komu zaufali mieszkańcy powiatu?

› Społeczeństwo ponad rok temu    23.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 15 ocen 7 / 86%
A A A
Robert Marcinkowski ma szansę, aby przez kolejne 5 lat być starostąRobert Marcinkowski ma szansę, aby przez kolejne 5 lat być starostą fot. arch. portalu gostynska.pl/B. Bujak

Klub SKW Ziemi Gostyńskiej ma większość w Radzie Powiatu Gostyńskiego przyszłej kadencji. „Drugą siłą” jest komitet wyborczy Forum Demokratyczne. Klub wprowadził 5 „swoich”. – To całkiem niezły wynik, jak dla ugrupowania, które pierwszy raz wystawiło radnych do samorządu powiatowego mówi lider Grzegorz Skorupski. PiS wprowadziło 3 radnych i zabrało miejsce w radzie przedstawicielom „ludowców” - PSL ma tylko jeden mandat (w mijającej kadencji miało 6).

Z terenu gostyńskiej gminy SKW wprowadziło do rady powiatu tylko 3 radnych. Bardzo dobrze poszło Marcinowi Krawcowi z Forum Demokratycznego - pierwszy raz kandydował do rady powiatu, zaufało mu ponad 1000 wyborców.

Jak zareagował Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia, kiedy dowiedział się, że poparło go ponad 90 proc. wyborców?

Lider Samorządowej Koalicji Współpracy Robert Marcinkowski, startujący z „jedynki” na liście, zdobył najwięcej głosów – 2139. W sumie ugrupowanie dostało 11 810 głosów (patrz tabela), „druga siła” otrzymała prawie o połowę mniej.

- Chciałbym podziękować mieszkańcom powiatu gostyńskiego, którzy obdarzyli nas swoim zaufaniem. Prawie 12 000 głosów, które otrzymaliśmy pokazało, że prowadzona przez nas pozytywna kampania, bez atakowania przeciwników politycznych przyniosła zakładany rezultat. Mam też wrażenie, że mieszkańcy oceniali nas nie tylko przez pryzmat samej kampanii, ale przez pryzmat tego, co wspólnie przez 4 lata pracy w powiecie zrealizowaliśmy – komentuje Robert Marcinkowski.

- Za nami dobre lata, które przyniosły wzrost inwestycji, skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych i rozsądną politykę finansową zakończoną na ponad 4 milionowym plusie. Dla nas liczą się konkrety – dodaje gostyński starosta.

Zaznacza, że SKW dotrzymało słowa, realizując wiele ważnych projektów. Przypomina o budowie obwodnicy, o którą samorządy zabiegały wspólnie. - Mam nadzieję, że słowo „rozwój” będzie nam towarzyszyć na wielu płaszczyznach w najbliższych pięciu latach. Już dziś do współpracy zachęcam radnych ze wszystkich opcji oraz samorządowców ze wszystkich gmin. Razem możemy więcej – mówi Robert Marcinkowski. Zdaje sobie sprawę, że ma spore szanse, aby przez kolejne 5 lat utrzymać stanowisko włodarza powiatu gostyńskiego.

TUTAJ o głosowaniu na burmistrza Pogorzeli

Kto będzie zastępcą? Czy w zarządzie powiatu utrzymane zostanie stanowisko etatowego członka zarządu? Wszystko rozegra się w najbliższych dniach.

W samorządzie powiatowym nie zobaczymy wieloletniego radnego, reprezentanta gminy Borek Grzegorza Marszałka, nie wzeszli też Ireneusz Lesiński, Józef Czarnecki z Krobi czy dotychczasowy wicestarosta Czesław Kołak. Za to z gminy Poniec do „powiatu” – po latach przerwy - powrócił Krzysztof Wachowiak.

Skład Rady Powiatu Gostyńskiego nowej kadencji

Marcinkowski Robert z listy nr 13 KWW SKW Ziemi Gostyńskiej 2139
Czwojda Sebastian z listy nr 13 KWW SKW Ziemi Gostyńskiej 1748
Jakubowski Szymon z listy nr 13 KWW SKW Ziemi Gostyńskiej 1042
Sikora Janusz Wojciech z listy nr 13 KWW SKW Ziemi Gostyńskiej 1021
Krawiec Marcin Grzegorz z listy nr 12 KW Forum Demokratyczne 1009
Deutsch Krzysztof z listy nr 13 KWW SKW Ziemi Gostyńskiej 940
Malczyk Maciej Jan z listy nr 12 KW Forum Demokratyczne 892
Rogala Mikołaj z listy nr 12 KW Forum Demokratyczne 829
Maćkowiak Sylwia z listy nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość 725
Kogut Piotr Włodzimierz z listy nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość 710
Walczak Damian Konrad z listy nr 13 KWW SKW Ziemi Gostyńskiej 608
Siama Alfred Józef z listy nr 13 KWW SKW Ziemi Gostyńskiej 586
Biskup Maciej z listy nr 2 Komitet Wyborczy PSL 551
Skibicki Tomasz z listy nr 13 KWW SKW Ziemi Gostyńskiej 476
Bigaj Mirosława Anna z listy nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość 466
Jankowiak Dominik Norbert z listy nr 12 KW Forum Demokratyczne 447
Kuś Antoni Andrzej z listy nr 13 KWW SKW Ziemi Gostyńskiej 372
Dereszewicz Izabela Teresa z listy nr 12 KW Forum Demokratyczne 359
Wachowiak Krzysztof Wojciech z listy nr 13 KWW SKW Ziemi Gostyńskiej 155

Ile głosów otrzymały listy/ugrupowania:
Lista nr 2 — KW PSL 3 4 3 3
Lista nr 10 — KW PiS 6 0 8 5
Lista nr 12 — KW FD 6 5 5 5
Lista nr 13 — KWW SKW Ziemi Gostyńskiej 1 1 8 1 0

+ 6 głosów: 7 (86%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ uczcie się
ponad rok temu ocena: 0%  15
W odróżnieniu do ciebie pan Kulak już przed wyborami mówił szczerze o współpracownikach.. A teraz mówi, że w odróżnieniu do was doprowadzi do SPRAWIEDLIWEGO podziału stanowisk - również dla opozycji . Wiem, że to nie do pomyślenia w SKW. Dlatego właśnie tak mocno przegrywacie z panem Kulakiem każde starcie wyborcze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
ponad rok temu ocena: 100%  14
Gratulacje Panie Marcinkowski, Pan Kulak już rozdaje karty a jeszcze nie złożył ślubowania. Na drugi dzień w poniedziałek już proponuje Skorupskiemu stołek. Przecież to było już ukantowane.Ponadto czytam i nie rozumiem wypowiedzi Kulaka, który mówi tak, jak by do niego należało rozdawanie kart w Radzie Miejskiej. To przecież radni o tym decydują kto będzie Przew,zastępcą lub przew, Komisji a reszta to pionki do podnoszenia łapek i brania diety taka jest prawda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Glos
ponad rok temu ocena: 64%  13
Gratulacje dla Pana Roberta Marcinkowskiego Wielu mieszkańców docenia Pana działania i tak trzymać!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pozd
ponad rok temu ocena: 76%  12
Alfred Siama to bardzo kulturalny i miły człowiek. Jeden z najlepszych nauczycieli jakich było mi poznać. Aż chce wrocic sie do czasów liceum.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 111
ponad rok temu ocena: 100%  11
A wracając do miasta za odrą to tam to wszystko widać czuć i mieć,a przed przejsciem odry lub za widać ten rozwój i postęp, tacy ludzi za obiad płacą 10 000 zł piją koniaki po kilkanaście tysięcy i zwalczają patologie która zabiera wpływy legalnie oczywiście i ich stać na takie wydatki w kraju gdzie wynagrodzenie jest 1500 zł.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 111
ponad rok temu ocena: 0%  10
W takich elitarnych wspierających się rachunkach żaden problem wygrać wybory nawet na prezydenta , może też wszysto zależy od zliczenia głosów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 111
ponad rok temu 9
Ciąg dalszy ta pani kandydowała teraz w necie czytałem , ale wyrażała sie tak że są ludzie co coś posiadają i ona musi niby dla gminy ze spekulantami działać szybko twierdziła że ta rodzina jest bardzo liczna , to jest fakt prosty rachunek z ilością głosów , rodzina o której mówiła to przykładowo 5 siostr i mają po 5 dzieci to jest 25 teraz licząc od 1945 r. te 20 ma po 6 dzieci = 120 dalej te 120 ma po 7 dzieci = 840 te mają po 5 dzieci= 4200 dalej nie warto liczyć liczba głosów taka że każde wybory można wygrać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 111
ponad rok temu ocena: 100%  8
Nie interesowałem się nigdy wyborami i nigdy nie głosowałem , ale prosty rachunek ilość mieszkańców a liczba głosów wszystko jasne niektóre rodziny z wszystkimi ciotkami wujami liczą sporo ponad 2000 osób, czyli wynika z tego że nie jest to żaden problem uzyskać tyle głosów, i te osoby spekulują na temat tych co nie głosują i nie przynależą, dokładnie tak samo jest podobno w rawiczu jest też hierarhia , a tymczasem 6 km od granicy polski jest miasto czysciutkie i najniższe wynagrodzenie 1500 euro , zjeżdżasz z tego miasta masz przejscie graniczne i tylko polskie służby celne pilnują biznesu ziomali czy komus nie przyszło do głowy zabierać wpływy ziomalom to oni już mu pokaża z niezawisłymi , dalej ogromne centra erotyczne i dalej nic nawet brak lamp i oznakowania a pola odłogiem leżżą i rośnie lebioda . A w gminie jest taka pani co mysląc o sobie wskazuje na innych że ona musi zabrać im coś dla gminy na zasadzie dekretu bieruta i podsyła spekulantów tysiące .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Daf
ponad rok temu ocena: 48%  7
Zwykła zazdrość przeciwników SKW teraz tylko pisanie kometarzy zostało, a ludzie wybrali i to jest fakt ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
ponad rok temu ocena: 76%  6
ludzie wybrali też Kaczyńskiego, co nie oznacza że PiS owi wolno teraz wszystko!
~ Andrzej
ponad rok temu ocena: 42%  5
Nieroby u znów u władzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mój nick
ponad rok temu ocena: 73%  4
Wygrana? Dobry wynik starosty wynika z tego, że nie kandyduje już Zbigniew Kulak, który cztery lata temu miał jeszcze lepszy wynik: ponad 2200 głosów, a jego klub nawet nie otrzymał miejsca w prezydium rady. Koalicja SKW-PSL poniosła klęskę: SKW zwiększyło co prawda liczbę radnych z 9 do 10, ale PSL stracił z 6 do zaledwie 1. Czyli: dziś mają 15, a w nowej kadencji 11. Szkoda jednak, że tylu mieszkańców dało się nabrać na tak nachalną propagandę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 15 = 11
ponad rok temu ocena: 76%  3
dokładnie tak jak napisałes
~ jop
ponad rok temu ocena: 36%  2
Komu zaufali wyborcy? No właśnie komu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ admir
ponad rok temu ocena: 41%  1
Najlepszemu staroście. Wygrał ze wszystkimi w cuglach, podważanie tego faktu, nieliczenie się z nim to ignorancja rzeczywistości. Gratulacje panie starosto