Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Krążka tego koloru jeszcze w kolekcji nie miały

› Sport i rekreacja 3 miesiące temu    15.10.2020
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Piaski. Zawodniczki obydwu drużyn spotkały się niedawno w spotkaniu ligowym. Wtedy drużyna ze Starych Oborzysk musiała uznać wyższość KA4 resPectPiaski. Zawodniczki obydwu drużyn spotkały się niedawno w spotkaniu ligowym. Wtedy drużyna ze Starych Oborzysk musiała uznać wyższość KA4 resPect fot. Fotomontaż - Bogdan Bujak

Zaledwie w miniony weekend zawodniczki trzecioligowego KA4 resPect wygrały z Juna-Trans Stare Oborzyska 4:0. Mogło to dawać solidną „zaliczkę mentalną” piłkarkom z Krobi, przed odbywającym się w środku tygodni finałem Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego. Na stadionie w Piaskach naprzeciw KA4 znów stanęła drużyna z powiatu kościańskiego. Jednak rzeczywistość okazała się inna i futbolistki drużyny przeciwnej wyszły na środowy mecz i wcale nie były podłamane sobotnią wysoką porażką.

Pierwsza połowa spotkania stała pod znakiem walki oraz znikomej ilości sytuacji zwiastujących bramkę. Przez pierwsze 15 minut to zawodniczki z Krobi,  częściej przebywały na połowie rywalek, lecz nie wynikało z tego konkretne zagrożenie dla bramki drużyny z Oborzysk. Później gra się wyrównała. Piłkarki Juna-Trans od początku meczu dominowały w liczbie zdobytych rzutów rożnych i ta tendencja utrzymała się do końca spotkania.

Po przerwie obraz gry w zasadzie nie zmienił się. Co prawda 6 minut po gwizdku sygnalizującym rozpoczęcie drugiej części spotkania poszła groźna akcja na bramkę Korneli Kaczmarek, zakończona silny strzałem zawodniczki Juna-Trans, jednak w poczynaniach młodych adeptek piłkarskiego rzemiosła nadal momentami panował chaos. Gdy już się wydawało, że o gola po którejkolwiek ze stron będzie bardzo trudno przyszła 57. minuta meczu. Wtedy to, w szczęśliwych okolicznościach prowadzenie objęło KA4 resPect.

Po rzucie rożnym rywalek, przy próbie wybicia piłkę do własnej bramki skierowała Laura Czudzińska. Rezultat 1:0 nie utrzymał się jednak zbyt długo. Zaledwie trzy minuty później było już 1:1. Po sprokurowanym przez przeciwniczki rzucie karnym szansę na rehabilitację wykorzystała wspomniana Laura Czudzińska. W 64. minucie piłka ponownie zatrzepotała między słupkami KA4, ale w tej sytuacji sędzia Kacper Kendzia odgwizdał oczywistego spalonego. Na kolejną dobrą sytuację kibice musieli czekać niemal kwadrans. W 76. minucie najlepszą okazję do zdobycia bramki bezpośrednio z gry miała Łucja Teofilewska. Zawodniczka z numerem 20 na trykocie wywalczyła sobie pozycję przed „szesnastką” i popisała się pięknym strzałem, który trafił w poprzeczkę bramki teamu ze Starych Oborzysk.

Jak mówi powtarzane od lat piłkarskie powiedzenie: „niewykorzystane sytuacje się mszczą”, choć w tym wypadku możemy raczej mówić w liczbie pojedynczej. W 80 minucie, po świetnym podaniu Wiktorii Szymankiewicz na bramkę KA4 ruszyła Karolina Wlekła i mimo asysty dwóch defensorek nie dała szans Korneli Kaczmarek. Bramka na 1:2 wyraźnie odebrała chęć do gry ubiegłorocznym zdobywczyniom Pucharu Polski w Wielkopolsce, które nie potrafiły już odwrócić wyniku meczu i musiały uznać wyższość rywalek.

Za najlepsze zawodniczki w poszczególnych drużynach uznano: Kornelię Kaczmarek z KA4 resPect Krobia oraz Joannę Ostant z Juna-Trans Stare Oborzyska.

Więcej czytaj w najbliższym wydaniu „Życie Gostynia”.

Zobacz także: 11-latka otarła się o złoto

Finału Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego

KA4 resPect Krobia  - LZS Juna-Trans Stare Oborzyska 1 : 2
1 : 0 – Laura Czudzińska (57’ - samobójcza)
1 : 1 – Laura Czudzińska (61’)
2 : 1 – Karolina Wlekła (80’)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Do kibic
  3 miesiące temu 4
  Mądry czlowiek uda ze wie a głupi spyta i jeszcze sam nie wie o co ! Czlowieku gdzie Ty przeczytałeś ze zawodniczki nie wyszły na mecz ?! W pierwszej kolejności naucz sie czytac ze zrozumieniem a później co kolwiek napisz ! Pozdrawiam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kibic
  3 miesiące temu ocena: 100%  3
  W tekście było napisane: " i futbolistki drużyny przeciwnej nie wyszły na środowy mecz". Redaktorek poprawił, nie podziękował, a Ty teraz się dowartościowałeś, bo umiesz czytać ze zrozumieniem prawie dobę po moim komentarzu.
  ~ Kibic
  3 miesiące temu 2
  Wygrała lepsza drużyna i tyle....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kibic
  3 miesiące temu 1
  Proszę o wyjaśnienie. Na początku napisane jest, że podłamane zawodniczki nie wyszły na mecz o puchar, a jednak dalej znajduje się jego przebieg?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji