Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Walczyła z zawodniczkami z najlepszych wielkopolskich klubów

› Sport i rekreacja 16 dni temu    15.10.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Reprezentantka klubu Taekwondo Wilk Gostyń Reprezentantka klubu Taekwondo Wilk Gostyń  fot. Arch. klubu

Reprezentantka klubu Taekwondo Wilk Gostyń przywiozła srebrny medal z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które 10 października odbyły się w Tarnowie Podgórnym. 11-letniej Oliwii zabrakło nieco szczęścia. Można powiedzieć, że otarła się o złoto.

 

R E K L A M ABolsius

Oliwia Szpruta w gostyńskim klubie trenuje od 1,5 roku, a na swoim koncie ma już jeden tegoroczny sukces. W lutym srebrny medal przywiozła z międzynarodowego turnieju taekwondo olimpijskiego Pomerania Open 2020 w Niemczech. Swój wynik powtórzyła kilka dni temu w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

- To najważniejszy turniej w roku dla młodzika. Turniej podwójnie ważny, bo rankingowany przez Ministerstwo Sportu - mówi Robert Wośkowiak, trener.

Zawodniczka reprezentowała gostyński klub jako jedyna. Wystartowała w dwóch konkurencjach: walce i dwuboju technicznym.

- Po pierwszej konkurencji zajmowała trzecie miejsce, a po drugiej spadła na piąte tylko dlatego, że nie zadziałał system do zliczania punktów. Gdyby nie to - miałaby dwa medale. Niestety, elektroniki się nie podważa, takie są zasady - wyjaśnia trener „Wilka”.

Zaznacza, że na turnieju poprzeczka była ustawiona wysoko. - Oliwia walczyła z zawodniczkami z najlepszych klubów z Wielkopolski i poradziła sobie bardzo dobrze. Nie było jednak lekko, w walce po pierwszej przegranej rundzie podniosła się i wygrała sporą różnicą punktów - chwali Robert Wośkowiak.

Przed zawodnikami klubu kolejny duży turniej - weekendowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Puławach. Przygotowuje się do niego jedna zawodniczka. - Przed nią duże wyzwanie, ale myślę, że wrócimy z medalem - ma nadzieję trener. Pandemia koronawirusa poprzestawiała terminarze sportowych spotkań. W ubiegłym roku zawody odbywały się mniej więcej raz w miesiącu, teraz jest ich zdecydowanie mniej. Trudniej jest także z treningami, chociaż tutaj trener zauważa jeden plus. - Od marca, mimo różnej pogody, trenowaliśmy na Orliku lub boisku szkolnym. Dzięki temu sporo osób do nas przyszło z ciekawości i zaczęło trenować - stwierdza.

Czytaj także: Olejniczak podwójną wicemistrzynią Europy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!