Lider cieszy się z punktu z Krobianką

Lider cieszy się z punktu z Krobianką - Zdjęcie główne

Sensacja wisiała w powietrzu, ale skończyło się na niespodziance. W ostatniej kolejce rundy jesiennej Pinsel-Peter Krobianka Krobia zremisowała 2 : 2 z Pogonią Nowe Skalmierzyce. - Mówiąc szczerze to Krobianka dzisiaj bardziej zasłużyła na trzy punkty. W pierwszej połowie „nie było nas na boisku”. W drugiej już było żywiej, ale to gospodarze zdobyli bramkę i mieli jeszcze sytuację na 3 : 0. Ten remis jest dla nas takim „zwycięskim remisem”. Podnieśliśmy się z 0 : 2 - powiedział po meczu trener najlepszego zespołu czwartej ligi w rundzie jesiennej Łukasz Bandosz.

Drużyna Łukasza Bandosza przyjechała do Pudliszek po trzy punkty i tytuł "mistrza jesieni". Goście od początku próbowali narzucić swój styl gry, ale to gospodarze byli konkretniejsi pod bramką przeciwnika. Pokonać bramkarza Pogoni próbował Marcin Masełkowski. Niewiele brakowało a Przemysław Kaczmarek i Jakub Chwaliszewski wyprowadziliby gospodarzy na prowadzenie. W strzelaniu goli gospodarzy wyręczył w pierwszej połowie obrońca Pogoni, który pokonał swojego kolegę w bramce. Na drugą część pojedynku goście wyszli mocno zmotywowani. Ruszyli na gospodarzy, ale to Pinsel-Peter Krobianka zdobyła gola. Po akcji Jakuba Chwaliszewskiego, zagraniu Przemysława Kaczmarka prowadzenie podwyższył Marcin Masełkowski. W 54. minucie napastnik Pinsel-Peter Krobianki mógł "zamknąć ten mecz", jednak zamiast uderzać na bramkę gości szukał innego rozwiązania i gol w tej sytuacji nie padł. Akcja przeniosła się pod bramkę Krobianki. Pogoń wywalczyła rzut karny, który na bramkę zamienił Daniel Kaczmarek. Goście złapali kontakt i szukali kolejnego gola. W 79. minucie ponownie Daniel Kaczmarek pokonał Krzysztofa Banaszaka. To był trudny moment dla gospodarzy, którzy jednak po chwili znów mogli prowadzić. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał Jędrzej Tonkiewicz. Szansę na zdobycie trzech punktów w końcówce mieli też goście, ale nie wykorzystali sytuacji sam na sam z Banaszakiem. Przed meczem wziąłbym ten remis. Po spotkaniu czujemy wielki niedosyt. To goście mogą być zadowoleni z punktu. Była duża szansa na wygranie tego spotkania. Przy 2 : 0 mieliśmy sytuację na kolejną bramkę. Można było ten mecz zamknąć i zdobyć trzy punkty, które nam są potrzebne - podsumował spotkanie z liderem czwartej ligi Dariusz Wiśniewicz.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Pogoń Nowe Skalmierzyce 2 : 2 (1 : 0)
1 : 0 - samobójcza (21')
2 : 0 - Marcin Masełkowski (51')
2 : 1 - Daniel Kaczmarek (55')
2 : 2 - Daniel Kaczmarek (79')
Pinsel-Peter Krobianka: Banaszak - Górkowski, Szumny, Pospiech, Kokot, Szpurka, Gembiak (72' Tonkiewicz), Kaczmarek, Chwaliszewski, Joachim Knapp, Masełkowski