Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Mieli sporo frajdy z papierem

› Społeczeństwo› Edukacja 10 miesięcy temu    2.08.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Jacek Śląski

Drugie z trzech zaplanowanych warsztatów czerpania papieru (formowania z wodnej zawiesiny) zorganizowały nieformalna grupa ,,Pępowskich moli książkowych” oraz miejscowy gminny ośrodek kultury. W przedsięwzięciu zorganizowanym w ramach projektu ,,Papierowe Lato” udział wzięło 21 dzieci w wieku 5-9 lat wraz ze swoimi babciami lub dziadkami.

Zajęcia, w których każdy uczestnik mógł poczuć się jak średniowieczny skryba, tworząc własną kartę z inicjałem i pisząc gęsim piórem czy niczym Jan Gutenberg, przygotowując własną matrycę z tekstem, poprowadzili Olga Krause-Matelska i Wojciech Matelski z fundacji ,,Nasze Podwórko”.

Zanim to jednak nastąpiło uczestnicy wysłuchali wykładu i obejrzeli prezentację komputerową na temat historii papieru i czcionki drukarskiej. Z bogatego wachlarza warsztatowych atrakcji największe zainteresowanie wzbudziło tytułowe czerpanie papieru.

– Dzięki ręcznemu wytwarzaniu, odpowiedniej fakturze oraz dodatkom, takim jak płatki kwiatów lub zioła, każdy produkowany przez uczestników warsztatów arkusz papieru nabierał niepowtarzalnego i indywidualnego charakteru – tłumaczy Mirosława Bigaj, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

W drugiej części warsztatów zorganizowano „wielkie budowanie”. Z przygotowanych przez wolontariuszy kartonowych elementów, podzieleni na trzy grupy dzieci i ich opiekunowie ułożyli pępowskie zabytki; kościół, wiatrak i szpitalik. Ostatnim z zadań było odnalezienie różnic między oryginalnymi budowlami a tymi kartonowymi. Za największą liczbę odnalezionych „błędów” dzieci otrzymały plecaki. Ponadto na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali upominki, a wolontariusze - dyplomy i nagrody.

Przeczytaj również: motocykliści i mieszkańcy pomogli rodzinie pogorzelców

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!