Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

"Jeźdźcy" i mieszkańcy przyjechali konwojem z pomocą

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    31.07.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 7 ocen 4 / 100%
A A A
Tworzymirki. Cały konwój wyruszył ze Strzelec Wielkich, by po kilkudziesięciu minutach dotrzeć do gospodarstwa państwa Izydorczyków, gdzie nastąpił rozładunek płodów rolnychTworzymirki. Cały konwój wyruszył ze Strzelec Wielkich, by po kilkudziesięciu minutach dotrzeć do gospodarstwa państwa Izydorczyków, gdzie nastąpił rozładunek płodów rolnych fot. Bogdan Bujak

W sobotę, 13 lipca w budynek gospodarczy - stodołę należącą do państwa Izydorczyków z Tworzymirek prawdopodobnie uderzył piorun. Spaliła się konstrukcja dachu, kilkadziesiąt balotów słomy, zboże i pasza dla zwierząt oraz wyposażenie budynku. Straty wyceniono na 170 tysięcy złotych.

Oprócz zniszczonego dachu największym problemem okazała się utrata cennego pokarmu dla około 30 sztuk bydła hodowanych przez rodzinę. W obecnej dobie, gdy rolników dotyka susza, a zbiory są coraz mniejsze każdy kilogram paszy jest na wagę złota. Dlatego m.in. kilka ton zboża oraz 220 balotów słomy i siankiszonki, które członkowie klubu motocyklowego „Wolni Jeźdźcy Piaski”, wspólnie z mieszkańcami Bodzewa, Strzelec Małych i Strzelec Wielkich przywieźli pogorzelcom, to nieoceniona pomoc.

W wtorek, 30 lipca do państwa Izydorczyków zawitał transport, prawdziwy konwój ciągników, przyczep i lawet. Przed przyjazdem do Tworzymirek pół dnia osobom zaangażowanym w akcję zajęło zbieranie płodów rolnych. Mieszkańcy Bodzewa, Strzelec Małych i Strzelec Wielkich nie odmawiali pomocy. Jeden rolnik dał zboże już oczyszczone do siewu, inni paszowe. Obok pszenicy, żyta, pszenżyta czy mieszanki najwięcej miejsca na przyczepach zajęła słoma. Ktoś podarował również baloty sinakiszonki.

– To jest najważniejsze, że nikt niczego nie odmówił. O to właśnie chodzi, żeby jeden do drugiego miał zaufanie i ludzie sobie pomagali – komentował Marian Marciniak, prezydent klubu „Wolni Jeźdźcy Piaski". 

Więcej o akcji w Tworzymirkach oraz w jaki sposób motocykliści i mieszkańcy chcą pomóc innemu poszkodowanemu w tegorocznych pożarach - rolnikowi z Goli przeczytasz w przyszłotygodniowym wydaniu "Życia Gostynia".

Czytaj również: obca krowa przywędrowała w nocy do jego obory. Rolnik szuka właściciela

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (9)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Nic
  6 miesięcy temu ocena: 25%  9
  A ubezpieczenie??? Rolnicy mają dofinansowane przez Państwo. Nie żałuję ludzi którzy nie ubezpieczaja domów mieszkań za ok 300 zł. A auto za 20 tyś ubezpieczaja za 800 zl6
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pawek
  6 miesięcy temu 8
  Dofinansowane jest ale do upraw i to o ile zmiescisz sie w limicie a do budynkow to zewnatrz tak czy konsyrukcjs ale sloma zboze wez sie czlowieku ogarnij
  ~ Robson
  6 miesięcy temu ocena: 100%  7
  Brawo Piekny gest i znak że jeszcze ludzie są anie ludziska I nie piszcie że na pokaz itd bo wy nic oprócz kompleksów i zazdrości nie macie i nic nie dacie Szacun dla wolnych i dla całej reszty kto pomagał i coś od siebie dawał jest nadzieja że można liczyć na dobro ludzi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jarek
  6 miesięcy temu ocena: 100%  6
  Wraca wiara w ludzi brawo wszyscy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Hanka&
  6 miesięcy temu ocena: 100%  5
  Brawo Wy!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ HD
  6 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Gratuluje inicjatywy LWG
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Hr
  6 miesięcy temu ocena: 25%  3
  Akcja na pokaz
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
  6 miesięcy temu ocena: 80%  2
  Też możesz się pokazać, nikt Ci nie broni a ja osobiście zachęcam!
  ~ Magda
  6 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Piękny gest
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji