Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Najstarsza gostynianka świętowała 104. urodziny

› Społeczeństwo 25 dni temu    28.09.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
104. urodziny pani Jadwigi104. urodziny pani Jadwigi fot. UM Gostyń/archiwum

W niedzielę (27 września) swoje 104. urodziny świętowała gostynianka Jadwiga Wojciechowska. Dziś bukiet kwiatów wraz z życzeniami kolejnych lat w zdrowiu w imieniu władz samorządowych przekazała Marta Ślęzak - naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.

 

R E K L A M ABolsius

Jadwiga Wojciechowska z domu Zaremba urodziła się 27 września 1916 roku w Studziannie w gminie Borek Wielkopolski. Rodzicami jubilatki byli Jan Zaremba i Marianna z domu Snela. Państwo Zarembowie prowadzili gospodarstwo w rodzinnej wsi. Pani Jadwiga miała sześcioro rodzeństwa. Choć nie była najstarsza ani najmłodsza, tylko ona doczekała sędziwej starości. Uczęszczała do szkoły w Studziannie, a później pomagała rodzicom w gospodarstwie. Okres okupacji spędziła w Dreźnie, dokąd została wywiezione przez Niemców na przymusowe roboty. Przebywała tam 5 lat. Podczas wywiezienia do Niemiec poznała swojego przyszłego męża Wincentego Wojciechowskiego, który był kolejarzem.

Po wojnie pani Jadwiga i pan Wincent wzięli ślub i zamieszkali w Jaworzynie Śląskiej. W latach 60-tych osiedlili się w Gostyniu. Pan Wincenty pracował na kolei, zaś pani Jadwiga zajmowała się domem i wychowywała 5 dzieci – 4 synów i córkę. Mąż pani Jadwigi zmarł w 1985 roku. Pomimo ciężkich chwil, jakich doświadczyła w życiu uśmiech nie znika z jej twarzy. Jubilatka do dziś mieszka w domu rodzinnym w Gostyniu.

Najstarszej mieszkance życzymy kolejnych, przeżytych w zdrowiu i szczęściu, lat.

Czytaj także: Walczą w finale jako jedyni z Wielkopolski.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!