Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Walczą w finale jako jedyni z Wielkopolski

› Społeczeństwo 26 dni temu    27.09.2020
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Szkoła Podstawowa w Kunowie wywalczyła miejsce w finale Szkoła Podstawowa w Kunowie wywalczyła miejsce w finale "Koloratorium" fot. Arch. uczestników

Po emocjonujących zmaganiach dobiegł końca pierwszy etap „Koloratorium” – programu społecznego organizowanego przez FFiL Śnieżka SA. Spośród 164 szkół podstawowych z całej Polski, do wielkiego finału przeszło 30 placówek, które zdobyły najwięcej punktów – wśród nich Szkoła Podstawowa w Kunowie w powiecie gostyńskim.

 

R E K L A M ABolsius

- Udział w Koloratorium jest dla nas ogromną szansą, aby wyposażyć naszą szkolną pracownię w ciekawe pomoce dydaktyczne - zapewnia nauczycielka Agata Wierzchowska, koordynatorka akcji w Kunowie.

Gra o kolorowe pracownie biologiczno-chemiczne oraz inne nagrody o łącznej wartości 250 000 zł nabiera rozpędu, a zwycięskie szkoły poznamy 13 listopada.

Wraz z początkiem roku szkolnego, po letniej przerwie uczniowie wrócili do rywalizacji o punkty w ramach najnowszej edycji programu „Koloratorium”. W pierwszym etapie projektu, który trwał od 6 grudnia 2019 roku do 18 września 2020 roku, młodzi odkrywcy angażowali się w wykonywanie zadań indywidualnych i grupowych. Na bazie materiałów dydaktycznych oraz eksperymentów z „Koloratorium” nauczyciele przeprowadzali wyjątkowe zajęcia dla swoich podopiecznych. Wszystkie te aktywności przekładały się na punkty, a co za tym idzie – miejsce danej placówki w rankingu.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 30 szkół, w tym tylko jedna placówka z woj. wielkopolskiego - Szkoła Podstawowa im. Edmunda Bojanowskiego w Kunowie.

- Udało się to zrobić dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów. Aby pokonać drogę eliminacji dzieci wykonywały szereg aktywności: rozwiązywały quizy biologiczno - chemiczne, przygotowywały prace plastyczne oraz literackie. Podczas lekcji chemii i biologii wykonywaliśmy także doświadczenia opracowane przez organizatorów "Koloratorium". Pod koniec września uzyskaliśmy informację, iż znaleźliśmy się w gronie 30 szkół z całej Polski, które zmierzą się w finale. Przed nami bardzo ważne wyzwanie - nagranie filmu zgodnego z wytycznymi konkursu - wyjaśnia Agata Wierzchowska. 

Trzymamy kciuki! 

Czytaj także: Usiądź wygodnie. Przed nami wirtualna Noc Zawodowców.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Beata
25 dni temu 4
Brawo!!! Gratulacje!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kasia Wytwer
25 dni temu 3
Brawo Agata. Trzymam kciuki za was!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
26 dni temu ocena: 100%  2
Gratulacje i powodzenia !!! :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nata
26 dni temu ocena: 100%  1
Trzymam kciuki, życzę powodzenia i wygranej oczywiście.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji