Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Najważniejsze drogi zrobione. Poszerzenia nie będzie

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    23.07.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Piaski-Smogorzewo. Przebudowę sfinansowano z pieniędzy Funduszu Dróg Samorządowych, powiatu gostyńskiego i gminy PiaskiPiaski-Smogorzewo. Przebudowę sfinansowano z pieniędzy Funduszu Dróg Samorządowych, powiatu gostyńskiego i gminy Piaski fot. Fotomontaż - Bogdan Bujak

„Jednym z największych wyzwań finansowych i logistycznych ostatnich lata w powiecie gostyńskim” nazwał starosta gostyński Robert Marcinkowski zakończoną właśnie inwestycję - przebudowę ulic: Leśnej i Poznańskiej w Piaskach oraz odcinka drogi Smogorzewo-Talary do granicy z powiatem śremskim. Przypomnijmy przedsięwzięcie sfinansowano ze środków pozyskanych z Funduszu Dróg Samorządowych, a na wkład własny złożyły się powiat gostyński i gmina Piaski.

- W moim przekonaniu przebudowa tego kluczowego odcinka drogi ma podwójny charakter: z jednej strony lokalny, zwłaszcza dla mieszkańców Piasków, myślę tutaj o ulicy Leśnej i Poznańskiej. A z drugiej strony regionalny - przede wszystkim połączenia między Smogorzewem a Talarami, który to odcinek jest wybierany przez kierowców nie tylko z powiatu gostyńskiego, ale także z tranzytu w kierunku powiatu śremskiego czy docelowo w kierunku Poznania - mówił starosta gostyński podczas briefingu prasowego.

Jednocześnie dodał, że zmodernizowana infrastruktura drogowa sprawia teraz nie tylko lepsze wrażenie wizualne, ale także niesie ze sobą poprawę komfortu podróżowania i bezpieczeństwa.

- Na samym odcinku między Smogorzewem a Talarami jest umieszczony ponad 1,1 km poręczy sprężystych. Na odcinku prawie 2 km, praktycznie przez całe Piaski powstał ciąg pieszo-rowerowy - powiedział R. Marcinkowski.

Włodarz powiatu oraz wójt Piasków kilkakrotnie powtarzali, że „to wspólne przedsięwzięcie powiatu i gminy kończy budowę najważniejszych dróg powiatowych w samych Piaskach”. W ostatnich kilku latach zmodernizowano m.in. ulicę Sienkiewicza, Św. Marcina, a teraz ulicę Leśną i Poznańską.

- To były drogi w bardzo złym stanie i mieszkańcy oczekiwali generalnych remontów. Gminę i powiat czekają jeszcze dalsze lata współpracy, bo gmina nie kończy się na miejscowości Piaski. Jeszcze mamy trochę dróg powiatowych, może wrócimy do tematu remontu drogi przez Rębowo w ramach tzw. PPP - mówił z kolei wójt Wiesław Glapka.

Przy okazji briefingu pojawiły się także pytania o podnoszoną również kilkukrotnie kwestię poszerzenia pasa przy jezdni przy wyjeździe z ul. Drzęczewskiej na obwodnicę krajową nr 12 (blokuje się przy bardzo dużym natężeniu ruchu).

- Generalna Dyrekcja [Dróg Krajowych i Autostrad - przy. red.] nie wyraziła zgody na poszerzenie tego pasa. Rozmawialiśmy z dyrektorem, sugerowaliśmy, że byłoby to rozwiązanie potrzebne, oczekiwane przez mieszkańców na co odpowiedział, że w kontekście bezpieczeństwa na chwilę obecną nie ma takiej możliwości - poinformował włodarz powiatu.

Jak już nie raz powtarzano, ten problem ma rozwiązać planowana obwodnica „krajówki”.

- Natomiast jeszcze w tym roku zlecimy dokumentację na generalną przebudowę ulicy Drzęczewskiej - od ronda aż do miejscowości Drzęczewo II. Jeżeli droga będzie wykonana, a być może uda nam się zacząć prace w przyszłym roku, to wtedy temat tego skrzyżowania zniknie. To znaczy nie będzie to takie kłopotliwe ponieważ uważam, że duża część mieszkańców z Osiedla Drzęczewo i tej strony Piasków będzie sobie wybierała drogę przez Drzęczewo do Gostynia - powiedział wójt Wiesław Glapka.

Zobacz także: wielkie serce stanęło w Gostyniu - kto następny?

Źródło: YouTube/Gmina Piaski 

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Rtyuokjg
  6 miesięcy temu 2
  Kjgdshkkgdghjjuutcv
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  6 miesięcy temu 1
  Wystarczyłoby otworzyć ul sosnowa dla osobowych i problem bez kosztów rozwiązany dla całego osiedla szkoły przedszkola
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji