Największe przedsięwzięcie w historii gminy ruszyło pełną parą

Opublikowano:
Autor:

Największe przedsięwzięcie w historii gminy ruszyło pełną parą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na początku zeszłego tygodnia firma Raf-Mal z Gostynia weszła na teren budowy boiska sportowego przy szkole podstawowej w Krobi inicjując tym samem powstawanie Centrum Edukacyjno-Biblioteczno-Kulturalnego KROB_KULT, czyli po prostu nowej krobskiej biblioteki. Jeszcze wcześniej wykonawca wybrany w przetargu zaczął przebudowywać starą gazownię przy ulicy Powstańców Wielkopolskich na Krobskie Centrum Usług Społecznych. Tym samym na dobre rozpoczęły się prace związane z "ożywianiem" centrum miasta.

Realizacja inwestycji znanej pod nazwą „Rewitalizacja społeczno-przestrzenna zdegradowanego obszaru Krobia Centrum” przypadła jednakże na najgorszy z możliwych okresów - kryzysu ekonomicznego będącego bezpośrednim efektem szalejącego koronawirusa.

- Przyznam, że z wielką obawą obserwujemy to, co się dzieje i za chwilę będzie się działo z polską gospodarką, a tym samym będzie to miało także wpływ na dochody Polaków, mieszkańców naszej gminy i siłą rzeczy na dochody samorządu gminnego - oznajmia burmistrz Łukasz Kubiak.

Gmina jest związana umową podpisaną z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu na realizację całości zadania do 2022 roku. Krobscy włodarze zdają sobie sprawę, że w obecnej sytuacji niepewności gospodarczej nie wiadomo, czy będzie możliwe utrzymanie terminowości prac rewitalizacyjnych. Póki co branża budowlana jest jedną z tych, ktore najmniej dotyka "zawierucha", ale trudno cokolwiek wyrokować w dłuższej perspektywie.

Niezależnie, jak długo biblioteka będzie powstawała, w kolejce do przeprowadzenia czekają kolejne inwestycje zawarte w projekcie ożywienia społeczno-przestrzennej centrum miasta m.in.: rewitalizacja rynku, przebudowa ciągu ulic Szkolna, Plac Kościuszki, Ogród Ludowy i prof. Józefa Zwierzyckiego czy rewitalizacja Wyspy Kasztelańskiej. Powstaje jednak zasadnicze pytanie: czy więc opiewający na ponad 17 milionów złotych projekt może być zagrożony? 

Odpowiedź na to pytanie i wiele innych znajdziesz w aktualnym wydaniu "Życia Gostynia".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE