Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Od 10 lat fantastycznie wychowują młodzież

› Kultura i Rozrywka 17 dni temu    13.10.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Dziesiąte urodziny Gostyń. Dziesiąte urodziny "Kopuły Zapomnienia" fot. Arch. klubowiczów

Powstał jesienią 2010 roku z inicjatywy Mikołaja Rogali i Przemysława Pawlaka. Swoją nazwę zaczerpnął od miejsca spotkań, którym jest rotunda na piętrze gostyńskiego kina, a także od zapomnienia, któremu ulegają jego członkowie. Dziś Klub Fantastyki „Kopuła Zapomnienia” świętuje 10-lecie. Założyciele są dumni, że „wychowali fantastyką” dwa pokolenia mieszkańców.

 

R E K L A M ABolsius

Gostyński klub zrzesza kilkunastu miłośników szeroko rozumianej fantastyki. Jego animatorami są Mikołaj Rogala (gry karciane i planszowe) oraz Tomasz Teodorczyk (gry fabularne).

- Przez te 10 lat wiele rzeczy się wydarzyło, wielu ludzi poodchodziło, wielu dołączyło. Pozmieniały się pokolenia klubowiczów - zauważa Tomasz Teodorczyk, który trzy lata temu, jako „weteran klubowy” stał się opiekunem jednej z sekcji.

Zajęcia początkowo odbywały się raz w tygodniu. Aktualnie są podzielone na dwie sekcje: fabularną i gier RPG oraz gier karcianych i planszowych. Członkowie spotykają się także na dyskusjach o literaturze i organizują eventy. Tym największym jest tworzony od 2014 roku Gostkon. Cały artykuł wraz ze wspomnieniami klubowiczów dostępny w bieżącym Życiu Gostynia. TUTAJ kupisz on-line. 

Jak dołączyć do klubu? Napisz na FB - klik.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!