Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Otwarto w pełni wyposażony obiekt na miarę XXI wieku

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    18.10.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Szelejewo. Hala pasywna jest ostatnim obiektem tego typu, który znajdował się na liście do wybudowania na terenie gminy PiaskiSzelejewo. Hala pasywna jest ostatnim obiektem tego typu, który znajdował się na liście do wybudowania na terenie gminy Piaski fot. Bogdan Bujak, Zbigniew Pacanowski

Pięć lat temu podjęto decyzję o budowie hali sportowo-środowiskowej w Szelejewie Pierwszym. Jak mówił podczas jej otwarcia wójt Wiesław Glapka, inwestycja budziła początkowo wiele obaw, w szczególności związanych z technologią w jakiej zdecydowano się postawić infrastrukturę sportową: pasywnością.

– Cieszyliśmy się z faktu dofinansowania naszej inwestycji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, ale również zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że przed nami bardzo trudne wyzwanie – przypominał Wiesław Glapka.

Oficjalnie prace ruszyły 2 maja 2016 roku, gdy przekazano plac budowy wykonawcy generalnemu firmie Max-Bud. Teraz, po ponad dwóch latach oddano do użytku pierwszy tego typu obiekt w powiecie gostyńskim i jeden z niewielu w Polsce.

– Dzięki zakończeniu tej inwestycji, wszystkie dzieci w naszej gminie mają równe i godne warunki do nauki i uprawiania sportu. Już kilkanaście lat temu obiecaliśmy, że wszystkie szkoły na terenie naszej gminy będą miały salę sportową. (...). Najdłużej czekała szkoła w Szelejewie – podał wójt Glapka.

W otwarcie hali uczestniczyli samorządowcy, nie tylko z naszego regionu, przedstawiciele wykonawcy oraz projektanta, zaproszeni goście, a przede wszystkim ci, którym obiekt ma służyć - miejscowi uczniowie i nauczyciele. Było sporo podziękowań i słów uznania, gratulacji, a imprezę uświetnił występ młodzieży szkolnej.

Szczegółową relację na temat otwarcia, łącznie z tym, jaką wizję rozwoju widzą dla hali rządzący gminą znajdziesz we wtorkowym wydaniu „Życia Gostynia”.

Dlaczego policja i straż miejska usuwały wyborcze plakaty?

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kaśka
  ponad rok temu ocena: 75%  3
  My też w Borku mamy balona za 2.5 miliona.Piekny jest tylko że grać na nim nie idzie.Kasa w Borku poszła w błoto oj nie może w powietrze skoro balon taki drogi.A mogliśmy mieć taką piękną halę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ edek
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  ciekawe kiedy odbedzie sie pierwsza impreza taneczna organizowana przez pana RY... pewnie bedzie tak jak poprzednia hala koło osp dla przecietnego mieszkanca niedostepna a pan R imprezy moze robic
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Orlik
  ponad rok temu ocena: 80%  1
  Jaka hala taka wieś... po co to komu.. kompleks boisk piłka kosz tenis i bajka by była i na powietrzu. Szkoda gadać i otwierać wielce coś co nawet podstawowych wymiarów nie ma. Szaleństwo w Szelejewie. Najgorsza inwestycja bez w ogóle przyszłości. Pozdrawiam i bardzo chciałem Orlik!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji