Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Pięć medali w nietypowych zawodach

› Sport i rekreacja 7 dni temu    28.07.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Arch. prywatne

Na stadionie lekkoatletycznym 18 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Rzutach Nietypowych. Wystartowało 100 zawodników, a wśród nich Czesław Roszczak mieszkaniec Łagiewnik, reprezentujący UKS „Olimpijczyk” Pogorzela.

 

Zawodnik z naszych stron wystartował w pięciu konkurencjach, w których zdobył 5 medali (2 złote, 2 srebrne i brązowy). Najlepiej udały się starty w schockoramie (rzuty kulami o różnej wadze z miejsca sposobem dyskowym) i rzucie cegłą. Srebrne medale zostały zdobyte w rzucie ciężarkiem 7.26 kg za wynik 12,48 m. Tę konkurencję wygrał aktualny rekordzista Polski Jerzy Jabłoński z Olsztyna. Również podobne ukształtowało się podium w rzucie dyskiem greckim, który ważył 2,5 kg i odbywał się z miejsca. Brązowy medal został zdobyty w rzucie młotem szkockim o wadze 5 kg.

- Współzawodnictwo trwało od godz. 9.00 do 16.00 i to w wysokiej temperaturze w granicach 26 stopni C. Zawodnicy kategorii M75 dzielnie walczyli do końca i wytrwali – mówi Czesław Roszczak.

Czytaj także: Mieszkańcy zdecydowali. Mają nowego sołtysa na ponad trzy lata.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!