Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pozytywnie zaskoczyli. Medale młodych kolarzy

› Sport i rekreacja› Aktualności 9 miesięcy temu    10.09.2019
Sławomir Hajduk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KKS Gostyń

- W poprzednim roku nie zanosiło się, że nasi zawodnicy będą odnosić sukcesy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie szosowym. W tym sezonie pozytywnie zaskoczyli i wracają z medalami – powiedział trener Kolarskiego Klubu Sportowego Gostyń Waldemar Minta. Młodzi kolarze gostyńskiego klubu zdobyli cztery medale. 
    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to najważniejsza impreza w tej kategorii wiekowej. W miniony weekend trener Waldemar Minta mógł cieszyć się z medali już po pierwszej konkurencji. W jeździe indywidualnej na czas Tomasz Listwoń zajął drugie miejsce, a Patryk Struczak stanął na najniższym stopniu podium. Jakub Biernacki był 14, a Mikołaj Skorupiński 15. Dobrze spisały się też dziewczyny. Nikola Szajbel i Olga Domachowska zajęły odpowiednio 7 i 8 miejsce. – Cieszą medale chłopaków, ale też fakt, że znacznie zbliżyli się, w porównaniu do wcześniejszych zawodów, do złotego medalisty – powiedział trener KKS-u Gostyń Waldemar Minta. W kolejnej konkurencji, jeździe parami srebro zdobyli Tomasz Listwoń i Patryk Struczak. – Nie ukrywam, że liczyłem tu na lepszy wynik, bo wyniki z czasówki pokazały, że chłopacy mogą powalczyć o złoto. Nie udało się – podsumował Waldemar Minta. O pechu mogą mówić Nikola Szajbel i Olga Domachowska. Dziewczyny z gostyńskiego klubu zajęły czwarte miejsce. Do podium straciły zaledwie dwie sekundy. W wyścigu ze startu wspólnego ponownie na podium stanął Patryk Struczak. Na szyi młodzika KKS-u Gostyń zawisł brązowy krążek. Tomasz Listwoń był czwarty. – Duże brawa należą się Tomkowi, bo rozpoczął atak i rozerwał peleton. Gdyby do mety przyjechała cała grupa, raczej nie byłoby medalu. Tomek i Patryk nie są sprinterami – mówi Waldemar Minta. Olga Domachowska i Nikola Szajbel zakończyły zmagania pod koniec pierwszej dziesiątki. 

Klasa okręgowa. Nasze zespoły na czele. 


 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!