Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Rozbudowa na ukończeniu, szefa nie znaleźli. Czy Dom Seniora ruszy?

› Społeczeństwo ponad rok temu    6.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Dobiegają końca remont i przebudowa Domu Dziennego Pobytu w GostyniuDobiegają końca remont i przebudowa Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu fot. fp Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu

Gmina Gostyń ma problem ze znalezieniem osoby na stanowisko kierownika Domu Dziennego Pobytu. Odbyły się już dwa nabory. - Niestety wymagania ustawowe są takie, że ograniczają w sporej części grupę osób zainteresowanych - wyjaśnia Grzegorz Skorupski, gostyński wiceburmistrz. Kolejny konkurs odbędzie się wiosną 2019 r. Do tego czasu obowiązki kierownika pełni pracownica DDP Agnieszka Wojtkowiak.

Poprzednia kierownik gostyńskiego ośrodka dla seniorów złożyła wypowiedzenie z dniem 30 sierpnia. Podobno z przyczyn osobistych. Gmina zorganizowała dwa nabory. Podczas pierwszego zgłosiło się dwoje kandydatów, ale jeden nie stawił się w urzędzie na rozmowę kwalifikacyjną. Druga kandydatka nie osiągnęła wymaganej liczby punktów od komisji, podczas rozmowy. Kiedy został ogłoszony drugi nabór, nikt się nie zgłosił.

TUTAJ zobacz, jak wzruszająco pozegnano wójta Pępowa - KLIK

Naczelnik wydziału oświaty w gostyńskim magistracie tłumaczy to przepisowymi wymaganiami.

- Są bardzo wysokie - określone są w ustawie o pomocy społecznej. Musi to być osoba z wyższym wykształceniem, z trzyletnim doświadczeniem w jednostkach pomocy społecznej. I to, co jest największa barierą - to musi być kandydat, który ma specjalizację zarządzania jednostkami pomocy społecznej. To jest wymóg, który bardzo nam zawęża listę potencjalnych kandydatów - wyjaśnia Aldona Grześkowiak-Węglarz.

Tymczasem dobiega końca rozbudowa i modernizacja placówki, mieszczącej się przy ul. Polnej w Gostyniu. Prace budowlane mają zakończyć się w połowie października. Dom musi przejść też „reformę” organizacyjną. Zmieniona zostanie najprawdopodobniej nazwa Domu Dziennego Pobytu na Dzienny Dom „Senior+”. Jest to konieczne, opatentowane przepisami, ponieważ gmina otrzymała na przebudowę zewnętrzne dofinansowanie z ministerstwa, w ramach programu „Senior Vigor Plus” (ok. 500 tys. zł).

Nowy ośrodek będzie nowoczesny, w pełni wyposażony, będzie dysponował szeroką ofertą skierowaną do osób, które ukończyły 60 lat. Dokumentacja, związana z funkcjonowaniem, organizacją jednostki (projekt statutu, nowy regulamin) wkrótce zostanie przekazana radnym. Nadanie nowego statutu, przez podjęcie odpowiedniej uchwały, ma nastąpić na sesji rady miejskiej w październiku.

Ośrodek dla seniorów, pod zmienioną nazwą, w nowej siedzibie, ma zostać otwarty mniej więcej w połowie listopada. W jednostce mają pracować fizjoterapeuta i terapeuta. Pełniąca obowiązki Agnieszka Wojtkowiak zapewnia, że misją Dziennego Domu Senior+ jest zagospodarowanie czasu wolnego seniorów w sposób przyjemny i zarazem pożyteczny, tak by uczestnicy miło spędzili dzień w swoim towarzystwie. Będą to zajęcia z fizjoterapeutą, zajęcia plastyczne, ogrodnicze, rękodzielnicze, muzyczne, teatralne, z biblioterapii etc. Program będzie dostosowany do potrzeb i oczekiwań seniorów.

Więcej w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ modry
ponad rok temu ocena: 100%  2
Do Ok.Napisz o tym do ministerstwa.Piszesz jakby ten wymóg określił burmistrz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ok
ponad rok temu ocena: 50%  1
Największe wymagania tam, gdzie najmniej płacą. Robią z domu dla seniorów Oksford, wiedza o zarządzaniu, jak w korporacji. Dajcie spokój, rozumiem, że kierownik musi mieć głowę na karku, ale te wyśrubowane wymagania są przesadą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji