Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Rozpoczęli teorią, teraz czas na praktykę

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    9.08.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Poniec. Historyczne wykłady rozpoczęły  obóz szkoleniowo-badawczy ,,Poniec 1704''Poniec. Historyczne wykłady rozpoczęły obóz szkoleniowo-badawczy ,,Poniec 1704'' fot. Tomasz Teodorczyk

Solidną dawką teorii rozpoczął się III Obóz szkoleniowo-badawczy „Poniec 1704”. W ponieckiej hali sportowej 8 sierpnia zorganizowano kilka wykładów historycznych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Grupa Badań Historycznych "Regiment".

Wykłady poprzedziły filmy z pozdrowieniami od mieszkańców całego świata, dla uczestników obozu.

– Pozdrawiam Poniec z Rosji, z miasta Wołograd. Gratuluję waszego pomysłu badań bitwy z okresu wielkiej wojny północnej. Czekam na wyniki waszych prac i życzę powodzenia w sierpniu! – mówił dr Sergey Ivanyuk.

Po inauguracji przyszedł czas na prelekcje. Zebrani uczestnicy mięli okazję wysłuchać wykładu ppłk Tomasza Ogrodniczuka na temat pojazdów pancernych po zakończeniu II wojny światowej. W dalszej części dr Grzegorz Wojciechowski prowadził wykład „Odcinek Poniec frontu południowo-zachodniego w Powstaniu Wielkopolskim” a prof. Grzegorz Podręczny tłumaczył, w jaki sposób badać pole bitwy.

W trakcie spotkania odbył się również wykład „Badania terenowe pola bitwy pod Poniecem” Damiana Płowego a także promocja jego książki „Od eisenbirn do Höchstädt. Kampania w Górnej Austrii w 1703 roku”.

Od 9 do 12 sierpnia uczestnicy obozu wezmą udział w pracach terenowych. W weekend między 11 a 12 sierpnia rozpocznie się I zlot grup rekonstrukcji historycznej „Operacja Poniec”.

 

Czytaj także: Nie zachowała bezpiecznej odległości i doprowadziła do zderzenia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!