Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Rozpoczynają zajęcia zgodnie z planem

› Społeczeństwo› Ze szkół ponad rok temu    26.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 10 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. fanpage ZSZ w Gostyniu

Nauczyciele zawiesili strajk, trwający od 8 kwietnia, na czas nieokreślony. Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu powiatu gostyńskiego na stronach internetowych, w e-dziennikach umieszczają informacje, że od poniedziałku - 29 kwietnia - zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

Sławomir Broniarz, prezes ZNP oświadczył wczoraj: "Zawieszamy strajk, ale nie protest! Walka trwa i będzie trwała do skutku! Powiem więcej: od dzisiaj wchodzimy w nowy, znacznie ważniejszy etap. Mamy program: „Szkoła na szóstkę” i dajemy premierowi czas na jego realizację do września!"

W gminie Gostyń przez większość czasu strajkowali nauczyciele w 10 placówkach (wszystkie szkoły oprócz „ogólniaka”, który od początku nie brał udziału w proteście). 23 kwietnia strajk zawiesiła gostyńska „Piątka”. Po południu dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu poinformowała, że od 24 kwietnia 2019 roku strajk zostaje zawieszony w związku z planowaną uroczystością 25-lecia szkoły. Uczniowie od środy przychodzili do szkoły zgodnie z planem lekcji..

Zdaniem Honoraty Kuc-Talagi - szefowej zarządu gminnego ZNP w Gostyniu po blisko trzytygodniowym proteście o godność, większość nauczycieli chciała już wrócić do pracy, ale powstrzymywało ich zachowanie strony rządowej.

Tymczasem 25 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecydował, że zawiesza protest, ale go nie kończy. Akcja protestacyjna ma trwać do września. Jak poinformowała Honorata Kuc-Talaga, wszystkie komitety strajkowe nauczycieli z terenu gminy Gostyń również zawieszają strajk i 27 kwietnia, o godz. 6.00 oficjalnie wracają do pracy. - Jako zarząd gminny ZNP w Gostyniu wczoraj podjęliśmy uchwałę o zawieszeniu strajku i dzisiaj wszyscy dyrektorzy placówek, w których strajk odbywał się dostaną informację o zawieszeniu na czas nieokreślony - powiedziała.

Dyrektorzy szkół potwierdzili, wiadomości od związkowców, o tymczasowym zawieszeniu strajku, na biurkach się pojawiły. - Posłaliśmy już informacje do rodziców, że w poniedziałek rozpoczynamy zajęcia, zgodnie z planem. Nareszcie - potwierdził dziś Waldemar Minta, dyrektor gostyńskiej „Dwójki”.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rodzic
ponad rok temu ocena: 43%  13
A dlaczego nie mieli by im dać jakiejś kasy, może nie od razu 1000 ale powiedzmy 600. Ja tam bym wolał posłać swoje dziecko do zadowolonych nauczycieli niż zblazowanych i z"podkulonymi ogonami". Jeszcze mi się jakiś na dziecku odegra i co wtedy - to tylko ludzie a emocje w nich kipią. 3 tygodnie młody spędził u dziadków, ale też już go mieli dosyć. Nie ma w okolicy prywatnej/społecznej szkoły ale pewnie do takiej bym młodego nie posłał bo tam rodzice uważają, że skoro płacą to się należy i jeszcze by mi się pociecha zepsuła. Reasumując, co mi zależy czy by im dali, może wtedy w szkole byli by weselsi i bardziej zaangażowani, bo teraz jak słucham to chyba będzie z tym problem żeby coś po lekcjach sami z siebie zrobili.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Raz
ponad rok temu ocena: 33%  12
A czy im nie chcąc dać żadnej kasy? Zapoznaj się z sytuacją potem komentuj.
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 50%  11
No tak przerwa na Święta, potem bo Majówka. W wakacje trzeba odpocząć. Tak ciężko właśnie pracuje nauczyciel...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczennica79
ponad rok temu ocena: 63%  10
Muszę przyznać, że żaden protest ogólnokrajowy tak bardzo mnie nie irytował jak właśnie ten. Nauczyciele przed świętami olali dzieci, pomyli okna zakupy na święta zrobili, swieta na luzie... A rodzice i ich dzieci... wszyscy zostali w wielkim syfie. Teraz podkulili ogon bo miesiąc kolejny się zaczyna, a wypłaty (mam nadzieje) nie będzie... ileż można żyć za te ich "nędzne" wynagrodzenie. Od września znów będą chodzić z fochami na twarzy i każdego, który śmie coś złego o nich napisać zrównać z ziemią. Poziom nauczycieli i ich wykształcenia jest porażająco niski.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczennica79
ponad rok temu ocena: 75%  9
~d - rozwiń swą złotą myśl. Pewnie jesteś nauczycielem "WF-u"
~ d
ponad rok temu ocena: 20%  8
Co za durnota...
~ As
ponad rok temu ocena: 62%  7
Bu ha ha ha ha Nie strajkują bo wiedzą że przegrali. Myśleli że bez nich nie będzie matur. A Broniarz ich ...... bez mydła. A tak się nauczyciele zaczekali że to nie jest jego gra polityczna a teraz zdanie zmieniają. Ten strajk skończył się klęską i upokorzeniem nauczycieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
ponad rok temu ocena: 100%  6
Walduś ale Ty głupi jesteś. Nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ale nie można zbyt wiele od Ciebie wymagać.
~ Geny
ponad rok temu ocena: 100%  5
Do Walduś z tego co piszesz jesteś typowym "waldusiem" który nie ma mózgu.
~ Waldek
ponad rok temu ocena: 50%  4
Myśl człowiecze zanim napiszesz coś takiego. Krótkowzroczność i zazdrość przez Ciebie przemawia. Przecież ja tam mam od jutra posłać moje obie córki na 6 i 7 godzin. Jak Ty płytko myślisz tylko o swojej kieszeni tu i teraz - a pomyślałeś o swoich dzieciach i tym że one z tymi ludźmi mają 5 dni w tygodniu spędzać po pół dnia ?
~ As
ponad rok temu ocena: 0%  3
Do Ade jakie to uczucie ból czterech liter? Bu ha ha ha ha co za cep
~ ade
ponad rok temu ocena: 14%  2
Jakie to uczucie podpisywać się nickiem "As", skoro sukcesy szkolne były nieadekwatne do tego pseudonimu??
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
ponad rok temu ocena: 17%  1
Przecież właśnie na tym zależało politykom którzy umówili się na tą ustawkę. Kaczyński zaebał nam 160 mld z OFE i jeszcze skasował 15% podatku, paru PiSdzielców poszczekało w mediach a idioci z tzw. "opozycji debilnej" (czy tam totalnej) mogli pokazać w mediach, że jeszcze żyją i mają "kolejny nowy program sprzeczny z poprzednim, ale to nic".