Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Rusza remont przejazdu kolejowego. Czy komunikacja stanie na głowie?

› Społeczeństwo ponad rok temu    19.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 5 / 80%
A A A
Od poniedziałku, 22 października ruszają prace, związane z remontem przejazdu kolejowego przy ul. Lipowej w GostyniuOd poniedziałku, 22 października ruszają prace, związane z remontem przejazdu kolejowego przy ul. Lipowej w Gostyniu fot. A. Fajczyk

Przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Lipowej w Gostyniu rozpocznie się w poniedziałek, 22 października. Prace potrwają około 2, 3 tygodni. Na drogach w mieście będzie zamieszanie, bo inwestycja przypada w terminie, związanym ze Świętem Zmarłych.

Tego dnia przejazd zostanie zamknięty, zamieni się w plac budowy, a utrudnień w ruchu mogą spodziewać się kierowcy i piesi. Prace powinny zakończyć się w drugiej połowie listopada. W ramach inwestycji zlikwidowane zostaną tory linii Miejska Górka – Kościan oraz prowadzące do pobliskiej firmy. Znikną też wykolejnica i rozjazd. Przy torze linii 360 Kąkolewo – Jarocin wymienione zostaną - bardzo już zniszczone płyty kolejowe - na płyty małogabarytowe. Przestawione zostaną również rogatki, a pas jezdni będzie poszerzony. Wybudowany zostanie także fragment chodnika z kostki brukowej. Przy okazji powstanie nowy ciąg dla pieszych, położony po lewej stronie idąc ul. Lipową od Urzędu Skarbowego w kierunku torów. Dla kierowców zorganizowane zostaną objazdy. Jeśli uzbroją się w cierpliwość, nie będzie tak źle.

Wykonawcą prac polegających na przebudowie przejazdu kolejowego będzie PKP, gmina Gostyń odpowiedzialna będzie natomiast za przebudowę drogi. Taka wizja „rozgrzebanego” i zablokowanego miasta wystraszyła radnego Macieja Czajkę, który na ostatniej sesji rady miejskiej, mimo że o realizację zadania sam często wcześniej się upominał, poprosił o opóźnienie rozpoczęcia prac.

- Święto Zmarłych tuż, tuż. Mam pytanie, czy można poprosić wykonawców, aby weszli po tej dacie, po 1 listopada. Każdy z nas będzie jeździł na cmentarz, wiele razy. Jak będzie objazd dla mieszkańców wyznaczony? - zapytał radny w punkcie „Wolne głosy i wnioski”.

Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji z gostyńskiego magistratu, dał do zrozumienia, że termin wejścia wykonawców na plac remontu jest kwestią uzgodnień gminy Gostyń wraz z PKP.

- Koleje poinformowały nas, że jedynym terminem, dogodnym dla nich jest 22 października i dlatego też ten termin został ustalony. Myślę, że zależy nam najbardziej na tym, aby ten przejazd został przebudowany i przesunięcie terminu mogłoby spowodować tylko opóźnienie. Mogłoby się okazać, że prace nie zostaną wykonane w tym roku. Dlatego też nie braliśmy tego pod uwagę - powiedział na sesji naczelnik.

Zapewnił, że organizacja ruchu jest ustalona dokładnie, zgodnie ze schematem, przedstawionym PKP. Będzie blokowała całkowicie ruch samochodów i innych pojazdów po torach. - Organizacja ruchu jest skierowana do podmiotów, które funkcjonują przy ul. Lipowej - mówił Mariusz Konieczny. Radny Czajka zaapelował, aby wydział zwrócił się do policji z prośbą o wsparcie mieszkańców w tym okresie przy dowożeniu do szkół. - Aby przy głównych skrzyżowaniach policjanci kierowali ruchem - mówił rajca Czajka. Naczelnik Konieczny zapewnił, że pisma z tego typu prośbami do Komendy już zostały wysłane.

W czasie remontu skrzyżowania przy ul. lipowej w Gostyniu objazd od skrzyżowania drogi krajowej numer 12 z ul. Lipową odbywać się będzie ulicami: Fabryczna, Przy Dworcu, Towarowa, Mostowa, Powstańców Wielkopolskich, Sądowa, Wrocławska, Kolejowa, Helsztyńskiego.

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gość
ponad rok temu ocena: 33%  4
Pytanie w sprawie przejścia. Wiele dzieci chodzi do szkoły samemu, nie są dowożone, czy będzie wyznaczone jakieś miejsce gdzie te dzieciaczki będą mogły przejść nie narażając zdrowia i życia?? Czy ktoś o tym pomyślał? Rodzice pracują i nie każdy ma możliwość wożenia dzieci przez pół miasta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niko
ponad rok temu ocena: 20%  3
Do rodzic- A na plac budowy dzieci wpuszczasz czy wpuscilibys?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uf
ponad rok temu ocena: 80%  2
No to będzie młyn na 1 listopada az sie boje wyjechać autem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic
ponad rok temu ocena: 29%  1
Czy będzie możliwe przejście dla pieszych?zwłaszcza dzieci idących do i ze szkoły?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji