Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Będzie bez przestojów, bez strachu, że auto można uszkodzić. Znikną tory

› Aktualności 6 miesięcy temu    4.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Przejazd kolejowy na ul. Lipowej w Gostyniu jest w fatalnym staniePrzejazd kolejowy na ul. Lipowej w Gostyniu jest w fatalnym stanie fot. A. Fajczyk

Kierowcy już niedługo nie będą musieli irytować się, wjeżdżając w ul. Lipową i dalej jadąc w kierunku Fabrycznej. Jeden z najbardziej kłopotliwych przejazdów kolejowych w Gostyniu wkrótce zostanie wyremontowany. Oswobodzi się też ruch na skrzyżowaniu. Obecnie, w „godzinach szczytu” powstają tam ogromne korki. Po remoncie ma być bez przestojów, bez blokowania jezdni.

W sprawie naprawienia mocno już zniszczonego przejazdu kolejowego przy ul. Lipowej, gmina kilka miesięcy temu zawarła porozumienie z PKP. Ustalono, że gostyński samorząd wykona dokumentację projektową i zakupi potrzebne materiały budowlane. Natomiast w gestii PKP ma być wykonanie prac. W budżecie gminy Gostyń na przebudowę zaplanowano 100 000 zł. Podczas marcowej sesji radni zdecydowali, że przekażą 45 tys. zł na opracowanie niezbędnego projektu i dokumentacji.

R E K L A M A

Czytaj o groźnym nocnym pożarze w Nieparcie - TUTAJ

Obecnie wiadomo, że dokumentacja jest zakończona. - Podlega wszystkim uzgodnieniom w PKP. Gmina powinna uzyskać wszelkie zgody i pozwolenia na przebudowę przejazdu od właściciela czyli od PKP - wyjaśnił Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie, na posiedzeniu rady miejskiej, 2 sierpnia.

Prace mają rozpocząć się we wrześniu. Przypominamy co się zmieni po remoncie: przede wszystkim zmniejszy się ilość torów. Usunięte zostaną te na linii kolejowej Miejska Górka - Kościan oraz prowadzące do położonej w pobliżu przejazdu firmy, pozostanie tylko jedno torowisko (na linii Jarocin - Kąkolewo), tam zostaną ułożone płyty kolejowe. Pasy ruchu zostaną poszerzone a droga utwardzona będzie kostką brukową.

Wraz z remontem przejazdu kolejowego, gmina zamierza nieco przebudować skrzyżowanie ul. Lipowej z Fabryczną. Początkowo - aby ułatwić kierowcom wyjazd na ul. Fabryczną - planowano wykonanie prawoskrętu tuż za torami. Pod tym kątem wykonano też dokumentację. Sprzeciwiła się spółka gazowa.

- Z uwagi na przyłącza i zawory gazowe, które są umiejscowione akurat na tym odcinku, okazało się, że prawoskręt nie będzie możliwy do wykonania - wyjaśnił Mariusz Konieczny.

Aby bezpieczniej można było wyjechać z ul. Lipowej wprowadzone będzie inne rozwiązanie. Dość mocno poszerzona zostanie całości jezdni z 5 m do 7 m, co ma odblokować skrzyżowanie. Ma to „oswobodzić” ruch. - To pozwoli, aby ruch samochodów - zarówno tych, które czekają na wjazd w ul. Fabryczną w lewo, jak i przejazdowy w prawą stronę - odbywał się równocześnie - powiedział Mariusz Konieczny.

Po zakończonych pracach remontowych przejazdu kolejowego przy ul. Lipowej  - zgodnie z planami gminy Gostyń - ma być przebudowana ul. Helsztyńskiego. 

Czy w gminie Borek, przy DK 12 powstaje nielegalne wysypisko śmieci? - KLIK

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ rodzic
  6 miesięcy temu ocena: 100%  2
  A jeśli już będzie remontowana Helsztyńskiego, to przy przejściu dla pieszych przy szkole przydałaby się chopka. Niektórzy tam pędzą jak szaleni, a stopka po 14 już nie ma, a dzieci chodzą na różne zajęcia.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kierowca
  6 miesięcy temu 1
  Za Helsztyńskiego to ktoś powinien zdrowo beknąć. Wykonawca spartaczył, a urzędnik odebrał bez mrugnięcia okiem. A po roku, dwóch już trzeba było remontować połowę,tę od strony kolejowej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A