Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Spadek w rankingu, ale wciąż są na liście najbogatszych Polaków

› Gospodarka› Finanse ponad rok temu    3.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 9 ocen 6 / 50%
A A A
Gostyń. Rodzina Kaczmarków, założycieli firmy w Malewie, znalazła się na 90 miejscu w rankingu Forbesa 100 najbogatszych Polaków 2019Gostyń. Rodzina Kaczmarków, założycieli firmy w Malewie, znalazła się na 90 miejscu w rankingu Forbesa 100 najbogatszych Polaków 2019 fot. A. Fajczyk

Rodzina Kaczmarków z Malewa (gm. Gostyń) po raz kolejny figuruje na Liście 100 Najbogatszych Polaków, w rankingu magazynu „Forbes”.

Aby znaleźć się na liście 100 Najbogatszych Polaków 2019, należało przekroczyć próg majątkowy rzędu 495 mln złotych. Jak podaje magazyn „Forbes”, w Polsce przez dekadę zaszły spore zmiany. Połowa dawnych miliarderów spadła do drugiej ligi, ich miejsca zajęli nowi. Wzrosła również liczba miliarderów. W roku 2018 mieliśmy ich 37, a w roku 2019 mamy ich 42.

Rodzina Jarosław, Krzysztof, Andrzej, Kazimierz, Barbara Kaczmarkowie z Malewa figurują na 90 pozycji, na liście 100 Najbogatszych Polaków 2019. Ich majątek to 542 mln zł - spadek wartości o 9,21 proc. (w 2018 roku byli na 77 miejscu).
Założona przez rodzinę Kaczmarków firma Kaczmarek Malewo od 34 lat zajmuje się produkcją wyrobów z PCV. Uruchomiony w 1985 roku zakład mieścił się w 140-metrowym domu rodzinnym w Malewie. Początkowo wytwórnia (zarządzana przez 4 braci) produkowała folię na okładki zeszytowe, podszewki do torebek, folie na drzwi harmonijkowe, wózki dziecięce oraz materace. Do 1994 roku firma była jednym z głównych dostawców tego materiału dla zakładów FSO, które produkty z Malewa montowały w drzwiach samochodów. Obecnie spółka Kaczmarek jest największą firmą w swojej branży i posiada dwa zakłady produkcyjne. Specjalizacją przedsiębiorstwa są rury osłonowe do kabli telekomunikacyjnych, systemów kanalizacyjnych i rury do przesyłania gazu. PPHT BARBARA KACZMAREK rozwinęło się w międzynarodową markę w branży sieci wodno-instalacyjnych.

- Podobnie jak w przypadku innych firm, nasza działalność zależy od ludzi, którzy dla nas pracują. Zaangażowanych w swoją pracę pracowników, którzy kreują nowe pomysły i posiadają umiejętności do ich realizacji. Zaangażowanie naszych pracowników, ich innowacyjność i talent potrzebują odpowiednich warunków, aby się rozwijać - te słowa jednego z założycieli - Andrzeja Kaczmarka z 1985 r. cytowane są w reklamowym folderze firmy i wydają się wciąż aktualne.
 

O samej rodzinie Kaczmarków niewiele wiadomo, ponieważ unikają mediów.

Na liście najbogatszych magazynu "Forbes" jest też Tomasz Biernacki - założyciel sieci sklepów Dino z Krotoszyna zajmuje w rankingu Forbesa 6 miejsce z fortuną oszacowaną na 5,095 mld zł. To jeden z najszybciej bogacących się przedsiębiorców ostatnich lat. Ponad dekadę temu była to lokalna sieć z 81 placówkami, zlokalizowanymi między Poznaniem i Wrocławiem. W 2019 r. ma 977 placówek i 16,5 tys. pracowników.

+ 3 głosów: 6 (50%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ CzasZmian
ponad rok temu ocena: 100%  12
Firma to ludzie!Jeżeli ludzie są niedceniani ,nieszanowani oraz nienagradzani za swoją pracę a szefostwu aby rośnie kolejny milion na koncie to gòwnoo a nie firma!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hutnik
ponad rok temu ocena: 87%  11
Zapraszam do huty zobaczysz jak jest w innym zakladzie ,tu dopiero się wywija kierownicy aby patrzą na procenty , z ludzi sobie nic nie robia ,pół zalogi odeszlo ze starzem ponad 20 letnim to dopieo cyrk.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Młody
ponad rok temu ocena: 77%  10
Do 'SŁAWEK' - a ty tam pracujesz? Że tak wiesz jak wygląda sytuacja? czy komuś w du** wchodzisz. Praca właśnie nie jest zła tylko podejście szefostwa że starasz się jak głupi a nigdy pochwały tylko ciągle nie zadowolona mina, a to pracownicy zapracowali im na taki sukces..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ O Boze
ponad rok temu ocena: 80%  9
Zapraszamy na hale nr4
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PE 100
ponad rok temu ocena: 67%  8
I pomyśleć że codziennie dotykam ręki tych bogaczy :) Dlaczego jest taka duża różnica miedzy zarobkami kobiet a mężczyzn ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SŁAWEK
ponad rok temu ocena: 57%  7
łe już tam co drugi pół dnia na komórce przepracuje i jeszcze kasy mało i że kamery są droga wolna są też inne zakłady
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mati
ponad rok temu ocena: 75%  6
To chyba te pół dnia na komórce to w biurze
~ Jaś
ponad rok temu ocena: 40%  5
Coś komuś się pokręciło albo nie umie pisać - Ich majątek to 542 mln zł 90 miejsce a 6 miejsce z fortuną oszacowaną na 5,095 mln zł. A może miało "mld"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ redakcja
ponad rok temu ocena: 100%  4
Tak, miało być mld. Poprawione
~ Młody
ponad rok temu ocena: 88%  3
Spadli nie Spadli kasy maja jak lodu, z roku na rok się rozwijają że w głowie się nie mieści, wielki czas podnosić ludzia wypłaty i być bardziej uśmiechniętym a nie całe życie chodzić z ponura mina jakby ta firma kara była..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radosna
ponad rok temu ocena: 87%  2
Młody Święta słowa. Mogliby być trochę przyjazniej do ludzi i świata nastawieni. Nie wiedzą chyba co to usmiech
~ jarząbek
ponad rok temu ocena: 85%  1
chyba najbardziej monitorowany zakład w pow.gostyńskim . Wielki Brat patrzy , i z roku na rok coraz gorzej .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji