Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Szlachetna Paczka. Znasz rodzinę, która potrzebuje pomocy?

› Społeczeństwo miesiąc temu    19.09.2020
Redakcja
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Rodziny można zgłaszać w wiadomości prywatnej lub przez formularz dostępny na stronie https://moja.szlachetnapaczka.pl/zglaszamRodziny można zgłaszać w wiadomości prywatnej lub przez formularz dostępny na stronie https://moja.szlachetnapaczka.pl/zglaszam fot. Arch. Szlachetnej Paczki

- Każdego roku zastanawiamy się, czy znajdziemy potrzebujące rodziny, skoro tyle z nich otrzymało już pomoc. (...) Prosimy was - rozejrzyjcie się dookoła - apeluje Beata Naglak, lider Szlachetnej Paczki w powiecie gostyńskim. Mottem akcji jest niesienie „mądrej pomocy”. Do kogo trafi ona w tym roku? Wolontariusze proszą o pomoc w ustaleniu potrzebujących.

 

R E K L A M ABolsius

Przygotowania do grudniowego finału Szlachetnej Paczki trwają już od wielu tygodni. Wrzesień jest czasem poszukiwania rodzin, którym można dać impuls do zmiany. Nie każde zgłoszenie kwalifikuje się jednak do pomocy.

- Do każdej rodziny podchodzimy indywidualnie, różne są okoliczności, w jakich ona się znajduje, dlatego duży nacisk kładziemy na podejmowanie mądrych decyzji. Czasami mądrą pomocą jest odrzucenie rodziny z programu, aby zauważyła, że nie wykorzystuje swoich zasobów, że może sobie poradzić sama - wyjaśnia Beata Naglak.

Pomoc powinna być jednorazowa, jednak zdarza się, że wolontariusze pomagają danym osobom po raz kolejny, aby udało im się stanąć na nogi i zacząć funkcjonować samodzielnie.

- Każdego roku zastanawiamy się, czy znajdziemy potrzebujące rodziny, skoro tyle z nich otrzymało już pomoc. W tym roku dodatkowo utrudnieniem jest koronawirus, dlatego prosimy was - rozejrzyjcie się dookoła - dodaje.  

Rodziny można zgłaszać w wiadomości prywatnej za pośrednictwem Facebooka (Szlachetna Paczka powiat gostyński) lub przez formularz dostępny na stronie https://moja.szlachetnapaczka.pl/zglaszam. Każda rodzina przez zgłoszeniem musi wypełnić zgodę na przekazanie danych - bez takiej zgody wolontariusze nie mogą odwiedzać rodzin. W wyjątkowych sytuacjach wystarczy przekazanie numeru kontaktowego.

- Zawsze znalezienie odpowiednich rodzin było najtrudniejszym elementem. Jest rzeczą oczywistą, że w nasz powiat obfituje w cudownych ludzi, dlatego nie mamy problemu z odpowiednimi wolontariuszami, sponsorami, partnerami medialnymi, czy też darczyńcami. Ale znalezienie rodziny, która wykorzysta tę pomoc na tyle mądrze, aby w przyszłości mogła sama sobie świetnie radzić i dzielić to dobro dalej- to już naprawdę wielka sztuka. Prosimy wszystkich, aby rozejrzeli się wokół siebie i zastanowili się, czy nie maja kogoś takiego. Nie chcemy pomagać osobom, które głośno krzyczą, że im się coś należy. Ta prawdziwa bieda, jest często niezauważalna. Ci ludzie są zbyt skromni - zaznacza Aldona Majchrzak, koordynator regionalny w województwie wielkopolskim.

Więcej o "Paczce" we wtorkowym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: XV Festiwal Musica Sacromontana. Impreza się odbędzie, będzie też transmisja.

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
miesiąc temu ocena: 100%  3
Często sie zdarza ze osoba samotna siedzi w swoich 4 scianach i nie ma odwagi prosić o pomoc choć by tej pomocy potrzebowała.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ala
miesiąc temu ocena: 100%  2
tak trzymać Beatka.pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
miesiąc temu 1
jak z powiatu? to o gmine Krobia tam MOPs nie dziala
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji