Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Sztuka ulicy zawitała do szkoły

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    15.09.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Uczniowie Szkoły Podstowowej nr 2 mieli okazję poznać czym jest street-artGostyń. Uczniowie Szkoły Podstowowej nr 2 mieli okazję poznać czym jest street-art fot. Tomasz Teodorczyk

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu mieli okazję spróbowania swoich sił w... malowaniu farbami w sprayu!

 

Przedsięwzięcie jest dalszą częścią projektu,,Murale niepodległej'', dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W piątek 14 września, uczniowie SP2 poznawali zagadnienia związane ze street-artem.  Dla jednych było to pierwsze doświadczenie - Jest fajnie, maluję pierwszy raz. Namalowałam godło z orłem a teraz kończę graffiti ,,SP2'' - tłumaczyła Patrycja, młoda uczestniczka warsztatów.

Pieczę nad dziećmi sprawowali gostyńscy artyści. W warsztatach wzięło udział około 30 uczniów. Z czasem liczba ta przerzedziła się i zostali najbardziej wytrwali, i zainteresowani. 

Znaleźli się i tacy, którzy już któryś raz malowali farbami w sprayu. - Malowałam jak na moje urodziny wujek mi kupił spray i jeszcze kiedyś w Warszawie pod mostem był znaczek, że tam też można malować. Dziś namalowałam różne buźki i swoje inicjały - zdradza Julia z 5 klasy.

Punktem kulminacyjnym projektu ,,Murale niepodległej'' będzie stworzenie muralu. Na SP2 od sobotniego poranku trwa malowanie stu maków na 100 lat niepodległości Polski. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Zielona Kohorta

Czytaj: Bieżnia powinna wytrzymać 10 lat

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!