Tylko Wisła z punktem

Tylko Wisła z punktem - Zdjęcie główne

Mizernie wygląda bilans 14. kolejki zespołów powiatu gostyńskiego występujących w klasie okręgowej. Tylko Wisła Borek Wielkopolski poprawiła swój dorobek punktowy.

Wisła Borek Wielkopolski podejmowała na własnym boisku Koronę Wilkowice. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwem z LZS Cielcza oczekiwania były duże. Po meczu walki, obfitującym w aż dziesięć żółtych kartek padł remis 0 : 0. Mocniejszego przeciwnika w sobotę mieli Zjednoczeni Pudliszki. Ostatni zespół piątej grupy klasy okręgowej pojechał do Czempinia. Helios zaskoczył defensywę gości już w pierwszej minucie. Gospodarze zdobyli w tym meczu jeszcze cztery gole i zasłużenie wygrali 5 : 0. Równie wymagającego przeciwnika miał Sokół Chwałkowo. Na własnym boisku drużyna Sławomira Gintowta podejmowała Pelikana Dębno Polskie. Goście objęli prowadzenie w 13. minucie spotkania. Do remisu w dziesiątej minucie drugiej połowi doprowadził Dawid Pospiech. "Ostatnie słowo" należało jednak do gości. Pelikan wygrał 2 : 1 i umocnił się na piątym miejscu w tabeli. Sokół jest siódmy.

Helios Czempiń – Zjednoczeni Pudliszki 5 : 0 (3 : 0)
1 : 0 – (1')
2 : 0 – (9')
3 : 0 – (43')
4 : 0 – (68')
5 : 0 – (76')
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Głoskiewicz, Pajkert, Fornalik, P. Bzdęga (25' Holewiński), Kołcz (75' P. Pazoła), Perdon, Józefiak, J. Pazoła (53' Płoszajczak), Paszek (83' Olejniczak), Baranowski

Sokół Chwałkowo – Pelikan Dębno Polskie 1 : 2 (0 : 1)
0 : 1 – (13')
1 : 1 – Dawid Pospiech (55')
1 : 2 – (62')
Sokół: M. Cebulski – Mikołajczak, M. Naskręt, Chudy (85' Henzel), Nowak, Rejek, D. Naskręt, Kłakulak (55' Wawrzyniak), Moryson, Pospiech (55' Jędryczka), A. Naskręt

Wisła Borek Wlkp. - Korona Wilkowice 0 : 0
Wisła: Porzucek - Błaszczyk, Kędziora, Sz. Andrzejczak, P. Gościniak (60' Walkowiak), M. Grzemski (87' Piasecki), Pelczyk, Baran (32' Marciniszyn), Andrzejewski, Konieczny, Kasprzak (74' Gawroński)