Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Wybory prezydenckie 2020. Dziś upływa termin

› Aktualności miesiąc temu    23.06.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adobe Stock

23 czerwca upływa termin "doręczenia pakietów wyborczych wyborcom, którzy zgłosili zamiar głosowania korespondencyjnego w kraju”. Zatem do końca dzisiejszego dnia, do wszystkich osób, które zgłosiły chęć głosowania korespondencyjnego (w powiecie gostyńskim to 377 wyborców), powinny dotrzeć pakiety wyborcze (wyjątkiem są przebywający na kwarantannie). Na zgłoszenie zamiaru wzięcia udziału w wyborach prezydenckich drogą korespondencyjną chętni mieli czas do 16 czerwca.W pakiecie wyborczym powinny znajdować się: karta do głosowania, koperta zwrotna, koperta na kartę do głosowania oraz oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania, a także instrukcja głosowania korespondencyjnego.

Co dalej? Należy je odesłać do piątku 26 czerwca lub osobiście wrzucić do urny w dniu wyborów - 28 czerwca.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku pojedynczych osób, które później (po 23 czerwca) trafią na kwarantannę. Terminy, którym podlegają, są wydłużone (w niektórych przypadkach można zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego nawet do 26 czerwca) - CZYTAJ TUTAJ.

Wszystkim, niezależnie od tego, kiedy zadeklarowali zamiar głosowania korespondencyjnego, pakiety wyborcze do skrzynek pocztowych dostarcza Poczta Polska w postaci zespołu "złożonego z co najmniej dwóch pracowników". Mogą je dostarczyć także upoważnieni pracownicy urzędu gminy.

Wyborcy jednak nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami, które pakiety dostarczają, a tym samym, nie dostają potwierdzenia, czy i kiedy pakiet do nich dotarł.

ZOBACZCIE, jak zagłosować korespondencyjnie w kraju? źródło pkw.gov.pl

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!