Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Wyjeżdżasz pod koniec czerwca? Może warto dopisać się do spisu wyborców?

› Społeczeństwo 28 dni temu    13.06.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. grafika Urząd Miejski Gostyń

Wiadomo już od dwóch tygodni, że wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 28 czerwca. To już oficjalny czas wakacji, czyli urlopów i wyjazdów na wypoczynek. Każdy, kto tego dnia będzie przebywał w innej gminie niż jest zameldowany, może już teraz dopisać się do spisu wyborców.

Spis wyborców sporządzany jest na podstawie adresów zameldowania. Jeśli jednak potencjalny wyborca zamieszkuje pod innym adresem albo też w dniu głosowania będzie poza miejscem zameldowania, będzie musiał dopełnić kilku formalności by móc oddać głos. Jeśli tego nie zrobi, będzie mógł zagłosować wyłącznie w miejscu, gdzie jest zameldowany.

W gminie Gostyń do spisu wyborców można dopisać się do wtorku 23 czerwca. Dzięki elektronicznemu wnioskowi można to zrobić jeszcze łatwiej.

Gdzie można to zrobić? Stacjonarnie do spisu wyborców można dopisać się w wydziale spraw obywatelskich Urzędu Miejskiego w Gostyniu (ul. Wrocławska 256) lub szybciej i bezpieczniej - wysyłając elektroniczny wniosek przez platformę ePUAP. Aby skorzystać z usługi dopisania do spisu wyborców online nie trzeba żadnych dodatkowych dokumentów. Potrzebny jest wyłącznie profil zaufany na platformie ePUAP lub dostęp do bankowości elektronicznej.

W przypadku, gdyby odbyła się druga tura wyborów (12 lipca) do spisu wyborców będzie można dopisać się od 29 czerwca do 7 lipca.
Uwaga:
Osoby, które dopisały się przed I turą nie muszą robić tego ponownie - dopisanie do spisu skutkuje na obie tury.

Warto zapamiętać - dopisanie do spisu wyborców jest wpisem jednorazowym - do najbliższych wyborów.

Do piątku 12 czerwca do spisu wyborców w gminie Gostyń dopisało się 16 osób.

W nadchodzących wyborach prezydenckich obywatele będą mogli głosować metodą mieszaną: w lokalach wyborczych lub korespondencyjnie (każdy wyborca ma do tego prawo). O zgłaszaniu zamiaru głosowania korespondencyjnego PISZEMY TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.