Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Ze sceny popłynęły O! POLSKIE przeboje

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    7.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
Borek Wlkp. Przegląd polskiej piosenki O! POLSKIE ŚPIEWANIEBorek Wlkp. Przegląd polskiej piosenki O! POLSKIE ŚPIEWANIE fot. A. Fajczyk

Wyjątkowy, rozśpiewany, kulturalny czwartek - tak określili dzisiejsze popołudnie organizatorzy przeglądu repertuaru gwiazd opolskiej estrady pn. O! POLSKIE ŚPIEWANIE. M-GOK w Borku przygotował niecodzienny koncert w nawiązaniu do zbliżającego się Święta Niepodległości. - Z szacunku do rynku polskich artystów, do muzyki, która jest grana i śpiewana po polsku - powiedziała Justyna Chojnacka, dyrektorka ośrodka kultury.

Formuła przeglądu była otwarta, rozesłano zaproszenia do instytucji, przedstawicieli zespołów, szkół i przedszkoli. Ostatecznie zgłosiło się 23 uczestników. W M-GOK w Borku odbyło się losowanie polskich przebojów, znanych głównie z festiwalu polskiej piosenki w Opolu.

W sali widowiskowej boreckiego ośrodka kultury dominowały biało-czerwone barwy. Obok sceny pojawił się telebim. Kiedy mali artyści występowali na scenie, publiczność mogła oglądać oryginalny występ wykonawcy utworu na opolskim festiwalu. - Przyglądajcie się prezentacjom, strojom, jakie nosili wtedy artyści, jaka była moda, jakie piosenkarki miały fryzury, do czego chcielibyśmy wrócić, czego nam najbardziej brakuje - zachęcała Justyna Chojnacka widownię.

VIP-y przed publicznością w Pogorzeli - KLIK

Z zaangażowaniem dzieci zaśpiewały takie przeboje, jak: „Biedroneczki są w kropeczki”, „Za każdy uśmiech twój”, „O mnie się nie martw”, „W siną dal”, „Zacznij od Bacha”, „Odkryjemy miłość nieznaną” i wiele innych. Mali artyści zaczarowali publiczność, która popłynęła przy przebojach Skaldów, Czerwonych Gitar, Karin Stanek, Jerzego Połomskiego i Anny Jantar.

Przy zejściu ze sceny każdy uczestnik przeglądu otrzymywał biało-czerwone kwiatki, a po zakończeniu przeglądu dyplomy i upominki. Kiedy minęła część artystyczna, organizatorzy zaprosili gości na kawę, można było też skosztować smacznego biszkoptu z biało-czerwoną galaretką. Rodzice małych wokalistów mogli odetchnąć, wymienić doświadczenia i uwagi z przygotowań.

- Po wylosowaniu utworu w domu szybko, sprawnie się słów nauczyliśmy i tylko potem ćwiczyliśmy. Kiedy córka weszła dziś na scenę i zaczęła śpiewać, poczułem dumę, a kiedy zeszła - to ulgę, że wszystko poszło, jak trzeba - przyznał Daniel, tata Ewy Mazur, która zaśpiewała przebój pt. „Żegnaj lato na rok”.

Gabriel Pospiech zaśpiewał wraz z koleżanką Pauliną Tomczak piosenkę pt. „Bo z dziewczynami”. - Trochę się stresowałem, kiedy wszedłem na scenę i zobaczyłem publiczność. Trema puściła, kiedy zblizała się końcówka piosenki - przyznał dziewięciolatek, ale zaznaczył, że lubi występować.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!